Ketoxin Forte – Szampon Przeciwłupieżowy o Działaniu Wzmacniającym

Ketoxin Forte – Szampon Przeciwłupieżowy o Działaniu Wzmacniającym
Rate this post

Niewiele szamponów na naszym rynku ma jednocześnie działanie przeciwłupieżowe i wzmacniające włosy. Poza kultowym → Dandrene sama nie byłam w stanie wskazać takich propozycji, ale po odpowiednio “wnikliwym” researchu znalazłam kilka. Jednym z takich szamponów jest właśnie Ketoxin Forte- to szampon, który działa jednocześnie przeciwłupieżowo, regenerująco oraz stymulująco porost włosów.

Co więcej – zbiera bardzo pozytywne recenzje na → Wizażu.

Wielozadaniowość tego produktu zawdzięczamy recepturze opartej na ketokonazolu w 2% stężeniu, kofeinie oraz emolientowi Cetiol LDO.

Dlaczego trzeba zwalczać łupież, czyli sens stosowania szamponów takich, jak Ketoxin Forte

Łupież jest poważnym problemem natury estetycznej i nie tylko. Schorzenie nie leczone może powodować łojotokowe zapalnie skóry a także prowadzić do utraty włosów. Łupież powstaje w wyniku złuszczania się naskórka. Jest to naturalny proces występujący u wszystkich ludzi. Jeśli złuszczanie zachodzi w nadmiarze, mamy do czynienia z białymi płatkami widocznymi na włosach i odzieży.

Przyczyn powstawania łupieżu jest naprawdę wiele, zależą od rodzaju łupieżu jaki nas dosięgnął. Najczęściej za powstawanie najbardziej pospolitych odmian odpowiedzialne są drożdżaki.

Czynników które sprzyjają rozwojowi choroby jest cała gama, m.in.:

  • zaburzenia hormonalne,
  • osłabienie organizmu,
  • brak zachowania odpowiedniej higieny,
  • podatność na alergie,
  • stresujący tryb życia,
  • przebywanie w pomieszczeniach o niskiej wilgotności i temperaturze.

Działanie przeciwłupieżowe Ketoxin Forte zawdzięcza popularnemu lekowi imidazolowemu, który jest bazą m.in. szamponów Nizoral, czyli ketokonazolowi. W Ketoxinie ketokonazol występuje w  2% stężeniu i działa przeciwłupieżowo zwalczając drożdżaki, eliminując przyczyny i objawy jednocześnie zapobiegając ponownemu atakowi łupieżu.

A co z wypadaniem?

Wypadanie włosów jest poważnym problemem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jako główny czynnik odpowiadający za tą niedogodność uważa się hormony. W przypadku mężczyzn to androgeny wykazują niekorzystne działanie na mieszki włosowe, powodując ich uśpienie. Jeśli włos wypadnie na jego miejscu może pojawić się kolejny nieco słabszy, bądź nie pojawi się wcale. Kobiety tracą włosy poprzez zmiany hormonalne towarzyszące naturalnemu cyklowi życia – podczas ciąży, menopauzy.

Szampon Ketoxin nie wpływa na hormony, ale zawiera kofeinę, podobnie jak inny kultowy szampon do wypadających włosów → Revita. Kofeina zawarta w produkcie działa stymulująco na krążenie krwi w skórze głowy, substancje aktywne łatwiej docierają do cebulek pobudzając włosy do wzrostu.

Ochrona, nawilżanie i wzmacnianie

Ketoxin Forte daje gwarancję mocnych i silnych włosów. Zwykłe detergenty zawarte w szamponach działają drażniąco, mogą powodować wysuszanie skóry, wzmożone złuszczanie się naskórka i osłabienie cebulek włosów. Ketoxin Forte jest wyjątkowo łagodnym szamponem opartym na nowoczesnych detergentach. Szampon wzbogacono o emolient Cetiolem LDO, który reaktywuje naturalny proces odnowy naskórka, przywraca włosom połysk i miękkość, niweluje podrażnienia skóry. Cetiol LDO nawilża, zmiękcza skórę oraz włosy. Jak to działa? Składnik ten hamuje parowanie wody poprzez skórę, dzięki specjalnym właściwościom absorbuje wodę z otoczenia. W efekcie skóra głowy pozostaje nawilżona a włosy są widocznie zdrowsze.

Czy warto?

Sądząc po opiniach na Wizażu (link podałam powyżej) Ketoxin Forte jest na pewno szamponem wartym uwagi i oczywiście wypróbowania. Jeśli masz słabe włosy i do tego skłonności do łupieżu może okazać się dobrą alternatywą dla wspomnianego wyżej Dandrene, choć Dandrene ma znacznie bogatszy skład.

Ketoxin kupisz w niektórych aptekach (niestety nie wszystkich) → SPRAWDŹ.

Dandrene można też kupić właściwie wyłacznie w e-sklepach → SPRAWDŹ.

 

One Response

  1. Borek

Reply