Z cyklu preparaty na wypadające włosy: produkty Arcon

Z cyklu preparaty na wypadające włosy: produkty Arcon
Rate this post

Siła ziół, a właściwie kozieradki, bo to właśnie ziółko jest składnikiem pojawiającym się we wszystkich produktach Arcon na wypadające włosy.

Nie słyszeliście o nich? Nic dziwnego, trzeba się ich trochę naszukać. Nie należą do najpopularniejszych, bo nie są najtańsze i nie działają tak spektakularnie jak opisywane tu już wcześniej, niektóre preparaty. Niemniej jednak to środki warte uwagi.

Dlaczego?

Właśnie ze względu na skład – w tym ze względu na kozieradkę.

Główne zastosowania

Na łysienie androgenowe Arcon raczej nie pomoże, chociaż… jeśli jest to łysienie warunkowane nie tylko androgenami ale też w jakimś stopniu stresem i ogólnym osłabieniem organizmu – kosmetyki te mogą się przydać.

Produkty Arcon przeznaczone są w przede wszystkim dla osób, których problem z łysieniem wynika z przejściowych problemów ze zdrowiem, nieodpowiednią dietą i powtarzającym się stresem. Wbrew pozorom nie są to przypadki rzadkie.

Linia produktów Arcon składa się z trzech preparatów, są to: kapsułki, szampon i nalewka ziołowa nazywana tynkturą.

arcon

Kapsułki Arcon Tisane na wypadające włosy

Arcon Tisane jest suplementem diety pozwalającym uzupełnić braki składników, które tracimy w wyniku wspominanych wyżej czynników. Preparat zawiera wszystkie ważniejsze witaminy i związki mineralne, które potrzebne są naszym włosom (między innymi biotynę, witaminy z grupy B, A, żelazo, cynk), dodatkowo  wsparte są one nasionami kozieradki.

Skutki regularnego stosowania są zależne od tego, kto stosuje ten produkt. I tak:

  • w przypadku pań oprócz wstrzymania nadmiernego wypadania włosów zwiększa ich grubość i elastyczność, co ma niebagatelne znaczenie przy układaniu fryzury,

  • u panów z kolei zauważono wzrost gęstości włosów w okolicach skroni i ciemienia.

Kapsułki te pomogą raczej w przy niewielkim, albo średnim łysieniu typu męskiego.

Sama kuracja powinna trwać około 4 miesięcy. Dzienna dawka to dwie kapsułki.

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Oprócz wspomnianej wyżej kozieradki w szamponie wykorzystane zostały dodatkowo naturalne proteiny nasion (między innymi zbóż). Te z kolei mają dość ciekawą właściwość. Dzięki nim włosy są dobrze nawilżane i kondycjonowane. Ostatnim dość istotnym składnikiem który znajduje się w tym szamponie jest prowitamina B5, która również w naturalny sposób nawilża włosy. Podsumowując szampon te ma duże zdolności regeneracyjne. Może więc być stosowany wraz z suplementem diety do dłuższej kuracji, mającej powstrzymać nadmierne wypadanie włosów i odżywić włosy.

Nalewka lecznicza, czyli tynktura (płyn tonizujący)

Jej zadaniem  jest pobudzanie mieszków włosowych do normalnego funkcjonowania. I tu nasiona kozieradki są bardzo istotnym elementem. Zawierają składniki, które pobudzają krążenie krwi, a przez to pozostałe składniki mogą bezpośrednio dotrzeć wgłąb skóry i przede wszystkim następuje to dość szybko. Samo stosowanie preparatu jest banalnie proste.  Wystarczy codziennie nakładać za pomocą odpowiedniej pipety (znajduje się w zestawie) nalewkę na głowę i potem wcierać ją w skórę. Potem trzeba ją zostawić aż do wchłonięcia. Głowę można umyć parę godzin później, ewentualnie na drugi dzień.

 

Więcej informacji o produktach Arcon szukaj na TEJ STRONIE.

Recenzji i przykładów silniejszych preparatów antyandrogenowych szukaj w tym blogu m.in. w postach:

2 komentarze

  1. kaśka
    • BeataK.

Reply