Vichy Dercos Aminexil SP94 – kuracja przeciw wypadaniu włosów dla kobiet

Vichy Dercos Aminexil SP94 – kuracja przeciw wypadaniu włosów dla kobiet
Rate this post

Problem wypadania włosów a preparaty dostępne na rynku

Mimo, iż wypadanie włosów okazuje się być zjawiskiem powszechnym, towarzyszącym niemalże każdej grupie ludzi, bez względu na ich wiek, czy płeć, ciągle zauważyć można dość znaczny deficyt preparatów i produktów, które mogłyby zrewolucjonizować rynek. Jest to dość istotny problem, bynajmniej dla tych, którzy z wypadaniem włosów zmagają się już od wielu lat. Jestem bardzo dobrym przykładem osoby, która próbowała już wielu produktów i podda się różnych kuracji. Efekt? Raz lepiej, raz gorzej – jak to mówią: „bez szału”. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest aż kilkadziesiąt produktów hamujących wypadanie włosów i przyczyniających się do poprawy ich wyglądu. Spośród tych kilkudziesięciu pozycji wybrałam około 10, które stosowałam z różnym odstępem czasowym, na przestrzeni kilku lat. Moim wiernym towarzyszem podczas kuracji była mama, której problem łysienia jest znacznie bardziej poważny, niż w moim przypadku. Obie miałyśmy okazję stosować całkiem niedawno kurację Vichy Dercos Aminexil. Muszę przyznać, że jak do tej pory, preparat ten okazał się najbardziej skuteczny ze wszystkich, które razem z mamą testowałyśmy. Poniżej zamieszczam nasze wspólne odczucia i wnioski.

Dlaczego Vichy Dercos Aminexil?

pol_pl_VICHY-DERCOS-AMINEXIL-SP94-dla-kobiet-18-ampulek-po-6ml--10876_1

Na początek wspomnę może, co nas skłoniło do wyboru tego produktu. Po pierwsze: jest to jedna z najbardziej popularnych kuracji, dostępnych na naszym rynku. Kierowałyśmy się przede wszystkim opiniami innych kobiet, które miały okazję skorzystać z tego rodzaju produktu. Vichy Dercos Aminexil cieszy się bardzo dobrą renomą. Skuteczność leku potwierdzona została w badaniach klinicznych. Przeprowadzone testy wykazały ponadto, że u około 81% osób preparat ten wykazał skuteczne działanie wspomagające naturalny wzrost włosów. Około 86% osób badanych stwierdziło, że ich włosy stały się widocznie gęstsze. Na samym początku troszkę wystraszyła nas jego cena, ale po zakończeniu kuracji okazała się adekwatna do jej rezultatów.

Działanie preparatu

Vichy Dercos Aminexil to preparat o kompleksowym działaniu, zapobiegający wypadaniu włosów. Produkt ten przeznaczony jest dla kobiet – co jeszcze bardziej wzmacnia jego pozycję, gdyż zdecydowana większość tego rodzaju preparatów na rynku to oferta skierowana zwłaszcza do mężczyzn. Vichy Dercos Aminexil jest zresztą dostępny także w wersji dla płci męskiej. Preparat ten wykazuje skuteczne działanie zapobiegające sztywnieniu otoczki kolagenowej, co okazuje się główną przyczyną odpowiedzialną za łysienie! Ponadto, jeszcze bardziej przytwierdza korzeń włosa w skórze głowy. SP94 łączy glukozę oraz witaminę F, a więc bardzo dobre składniki odżywcze dla cebulki włosa.

Moja opinia

Już po 2-tygodniowej kuracji zauważyłam dość duże zmiany, a tym samym skuteczność działania produktu. Vichy Decos Aminexil w znacznym stopniu spowolnił wypadanie włosów, zarówno u mnie, jak i u mamy, choć w przypadku mojej osoby efekty były zdecydowanie lepsze. Włosy stały się gęstsze, mocniejsze i bardziej miękkie w dotyku, mniej więcej po czterech tygodniach stosowania produktu.

Zastosowałyśmy trzy kuracje, za każdym razem kupując opakowanie zawierające osiemnaście ampułek. Kuracja była intensywna – stosowałyśmy jedną ampułkę dziennie. Dużą zaletą tego preparatu jest jego wydajność. Jedna ampułka bez problemu wystarcza na całą głowę (moje włosy są średniej długości). Aplikator jest wygodny i praktyczny – nie sprawiał żadnego problemu podczas stosowania. Kolejną zaletą jest także ładny zapach i konsystencja produktu, która nie obciąża włosów oraz korzystanie wpływa na ich układanie.

To, co zasługuje na szczególną uwagę, to przede wszystkim jego formuła. Moja skóra głowy jest bardzo wrażliwa – stosowane wcześniej preparaty zbyt bardzo ją obciążały, czego rezultatem było swędzenie skóry oraz szybsze przetłuszczanie się włosów. W tym przypadku nie zauważyłam podobnego problemu. Preparat ten nie podrażnia ani nie szczypie – jest wyjątkowo delikatny.

Jedynym minusem okazuje się zatem jego wysoka, wręcz odstraszająca cena. Za jedno opakowanie zawierające 18 ampułek zapłaciłam około 140 zł. Łącznie wydałam zatem około 420 zł. Podobną kwotę przeznaczyła mama. Nie jest to mały wydatek – to fakt. Muszę jednak przyznać, że Vichy Decos Aminexil sprawdził się jak do tej pory najlepiej. Z opinii dostępnych na forach internetowych można wyczytać, że problem wypadania włosów powraca już niedługo od momentu zakończenia kuracji. Przyznam szczerze, że kurację zakończyłam około miesiąc temu – póki co nie widzę żadnych negatywnych zmian. Podobnie jest w przypadku mamy. Z czystym sumieniem mogę zatem polecić produkt Vichy Decos Aminexil.

 

 

Reply