Uwaga Pojedynek: Loxon kontra Rogaine

Uwaga Pojedynek: Loxon kontra Rogaine
4.2 (84.44%) 18 votes

loxonvsrogaine

Robi się bojowo, no ale nawiązanie do tej stylistyki jest jak najbardziej uzasadnione. Do porównania są dwa preparaty o tej samej mocy Loxon i Rogaine. Który z nich jest lepszy? Czy Rogaine rzeczywiście cieszy się zasłużoną sławą i popularnością na całym świecie? Czy Loxon nie jest przypadkiem niedoceniany?

Zaraz się okaże, a tymczasem jak na fighterski post przystało proponuję jeszcze odpowiedni podkład muzyczny (włącz jeśli chcesz, jeśli wolisz czytać w ciszy nie zawracaj sobie nim głowy).

 

Loxon kontra Rogaine

RUNDA 1

Skład preparatów

Loxon i Rogaine zawierają od 2 do 5% minoksydylu. Loxon z minoksydylem w stężeniu 5% dostępny jest jedynie na receptę, w aptekach, a Rogaine można kupić w sieci – bez większych problemów. Z drugiej strony jednak zdarzyło mi się trafić również na oferty sprzedaży (bez recepty) Loxonu 5% tak więc należy uznać że obydwa preparaty są dość łatwo dostępne.

Różnic w składzie nie ma – co najwyżej taka, że Rogaine (Kirkland) występuje w linii adresowanej do kobiet (słabszy minoxidil) i do mężczyzn (mocniejszy).

W wersji podstawowej składem się nie różnią. To w zasadzie czysty minoxidil i nic więcej.

RUNDA 1 kończy się REMISEM.

RUNDA 2

Skuteczność

Jest identyczna. Obydwa preparaty zawdzięczają swoje działanie minoksydylowi, a stężenia tego leku (jak już pisałem) w obydwu środkach są takie same.

W wersji dla mężczyzn Rogaine zawiera dodatkowo substancje pomocne we wchłanianiu minoksydylu i lekko łagodzące ewentualne podrażnienia, ale jeśli chodzi o wpływ na łysienie / porost włosów nie robi to większej różnicy.

RUNDA 2 kończy się REMISEM.

RUNDA 3

Udogodnienia

Tu już będzie zwycięzca.

Loxon jest preparatem dość siermiężnym, nawet opakowanie jak z czasów PRL-u. Rogaine – przeciwnie nawiązuje stylistyką do nowoczesności, ale oczywiście masz rację – nie o to chodzi. Tym co decyduje o zwycięstwie Rogaine w tej rundzie jest fakt, że:

 • są odrębne linie adresowane do mężczyzn i kobiet,
 • preparat zawiera dodatki łagodzące i / lub zwiększające jego skuteczność,
 • występuje w postaci pianki, co dla niektórych osób może być niezłym udogodnieniem,
 • można go taniej kupić w wielopakach np. 3 preparaty na trzymiesięczną kurację.

W RUNDZIE 3 zwycięża ROGAINE.

RUNDA 4

Cena

Szybka wymiana ciosów:

 • Rogaine na miesiąc kosztuje ok. 71 zł (nawet w teoretycznie tańszym trzypaku),
 • Loxon na miesiąc kosztuje ok. 42 zł.

W RUNDZIE 4 zwycięża LOXON bijąc Rogaine na głowę.

Podsumowanie

Jak widzisz walka była zacięta i bardzo wyrównana. Rogaine wygrywa “udogodnieniami”, a Loxon – ceną. Skuteczność preparatów jest taka sama. Co wybrać? Decyzja należy do Ciebie.

A i jeszcze jedno – Rogaine trzeba trochę poszukać, można go kupić chyba jedynie online (np. Hairland), a Loxon jest chyba w każdej aptece > sprawdź zresztą tutaj.

Gdzie dwóch się bije… (uwaga: tylko do mężczyzn)

Jest takie stare powiedzenie “gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. W przypadku tego pojedynku skorzystać mogą zupełnie inne środki, niekoniecznie bazujące na minoxidilu.

Jeśli autentycznie zależy ci na włosach zacznij kurację ⇒Profolanem, który został opracowany tak, że działa jak minoxidil i finasteryd razem wzięte.

To aktualnie mój ulubieniec wśród preparatów dla PRAWDZIWYCH choć ŁYSIEJĄCYCH TWARDZIELI.

Pozdrawiam!

PS Koniecznie daj znać jak Ty widzisz szanse Loxonu i Rogaine w pojedynku. Może możesz podzielić się własnymi doświadczeniami?

4 komentarze

 1. Ania
  • Jakub Stawski
 2. Majkel
 3. vik

Reply