Co na szybszy porost włosów? Tylko laser, czyli eksperyment Vivicomb

Co na szybszy porost włosów? Tylko laser, czyli eksperyment Vivicomb
4 (80%) 2 votes

Panie i Panowie, voila: oto Vivicomb. Grzebień – laser na porost włosów dla łysiejących i na szybszy porost włosów dla wszystkich innych, który kusił mnie od dawna. Jak zapowiadałem w TYM poście, sprawdziłem wpływ tego wynalazku na moje włosy. Łatwo nie było, ale się udało.

Problem polegał na tym, że do gabinetu dysponującego urządzeniem laserowym do laseroterapii musiałem dojeżdżać 120 km – odległość hm… fajna na motor w ładną pogodę, ale w deszczu już niekoniecznie. Zadziałało na mnie, a że sezon motocyklowy właśnie się kończy kupiłem to oto ustrojstwo:

vivicomb88

 

Niebawem postaram się o lepsze foty, ich robienie nie jest czymś, co Jakub lubi najbardziej (screeny wychodzą mi dużo lepiej), dlatego na razie sorry za jakość. Tymczasem to musi wystarczyć.

O laserach pisałem już w poście Laserowe Leczenie Łysienia i w poście Laseroterapia Łysienia, ale to była teoria.

A jak to wygląda w praktyce?

Laser na porost włosów – Oaze

Zdjęcie z HairsTalk.com - generalnie wygląda na to, że fanami kasków są głównie Japończycy znani z pewnej obsesji na punkcie łysienia (tak sądzę po jednej z powieści Murakamiego).

Zdjęcie z HairsTalk.com – generalnie wygląda na to, że fanami kasków są głównie Japończycy znani z pewnej obsesji na punkcie łysienia (tak sądzę po jednej z powieści Murakamiego).

Jak pisałem wcześniej interes jest dość drogi. Łatwo założyć, że skórka niewarta wyprawki, bo w końcu za grzebień trzeba zapłacić prawie 2,5k złotych.

Trochę dużo tym bardziej, że nie ma pewności co do tego, że AKURAT NA MNIE LLLT zadziała. Skąd mam mieć pewność skoro producent uprzedza, że skuteczność wynosi trochę więcej niż 90% w przypadku mężczyzn i trochę więcej niż 80% w przypadku kobiet. To oznacza ni mniej ni więcej, że z każdej męskiej czy żeńskiej dziesiątki na 1 faceta albo 2 kobiety może nie zadziałać, ale obiecujące jest to, że jednak działa aż na 9 mężczyzn i aż na 8 kobiet.

I co z tym fantem zrobić? O skuteczności LLLT można się przekonać dopiero po parunastu próbach, kiedy już czas na zwrot dawno minął. Dlatego postanowiłem nie ryzykować i wykupiłem sobie karnet na naświetlania kaskiem Oaze, to ta sama technologia, tylko Oaze (koszt zakupu jakieś 5 tysiaków) i ma trochę większego powera, bo po założeniu (bez konieczności czesania) naświetla całą głowę.

Czy zabieg powoduje szybszy porost włosów?

Czy laser powoduje szybszy porost włosów? Na początku naprawdę trudno to ocenić. Dopiero w perspektywie miesiąca zmienia się coś na lepsze. Włosy zachowują się “dziwnie”:

 • tu gdzie wypadały przestają wypadać
 • tu gdzie normalnie rosły – rosną na potęgę.

Tak. Wygląda na to, że laser z jednej strony hamuje wypadanie, z drugiej – powoduje szybszy, naprawdę szybki porost włosów poza tym, moim subiektywnym zdaniem (odczuciem raczej) włosy są po nim jakby bardziej masywne – grubsze, mocniejsze, nie takie delikutaśne jak wcześniej.

Początkowo miałem na miesiąc zrezygnować z minoxidilu. Gdyby laser nie zadziałał pewnie wróciłbym do swojego ulubionego preparatu. Nie było takiej potrzeby, bo zadziałało i od kilkunastu tygodni już niczego nie wcieram w głowę. Fajnie nie?

Czas na inwestycję, czyli laser na porost włosów Vivicomb

Po przekonaniu się o działaniu LLLT na mnie postanowiłem zainwestować i kupiłem vivicomba, na którego punkcie miałem już małą obsesję. Laser mragał na mnie tymi swoimi diodkami z każdej strony, na którą zaglądałem.  Zamówiłem.

Przyszła paczuszka rozmiarów mniej więcej 27×19, a w niej grzebień długi na jakieś 25cm, grubości normalnej szczotki takiej, jak używają kobiety.

Już się nim czeszę, rodzicielka też mi go podbiera, że nie wspomnę o dziewczynie, która ma ambicję zapuszczenia włosów do pasa a rosną jej tak, jakby chciały a nie mogły, więc też się przeczesuje. Spoko, bez obaw. To higieniczne. Grzebiszcze można łatwo wyszorować, wystarczy też przetrzeć antybakteryjną chustką czy czymś w tym stylu i idzie się nim dzielić z rodziną.

Pssst zdradzam sekret

Jeśli ktoś ma coś przeciwko to proszę o info.

Inwestycja była tańsza niż nominalnie, bo w sieci chodzą reklamy z kodami rabatowymi, voila, to mi się wyświetliło na webmd:

 vivicomb webmd

 

a tutaj jest link do strony z tej reklamy, nie trzeba wchodzić przez reklamę, bo kod i tak działa tzn. ja wszedłem do sklepu normalnie, wpisując adres w przeglądarce i finalnie trafiłem na stronę http://www.vitalab.pl/358,vivicomb.html robiąc zakupy, przy końcu, należy podać kod rabatowy: viv18 i się dostaje 10% rabatu, co wychodzi CAŁE 250 zł MNIEJ.

14 komentarzy

 1. dudek
 2. Anna
 3. Tolek
 4. finn
 5. Sławek
 6. Maria
 7. Marcin
 8. xmen
 9. Jakub
  • vojtasass
   • Jakub
 10. Witek
 11. Sebasian
  • Jakub

Reply