Szampony Nisim na łysienie androgenowe – świetna profilaktyka

Szampony Nisim na łysienie androgenowe – świetna profilaktyka
Rate this post

Szampony Nisim są już u nas dostępne od dłuższego czasu. Czasem zdarza mi się ich używać, ale nie tyle w celu zahamowania łysienia (przy ich pomocy nie jestem w stanie tego osiągnąć) ile w celu zadbania o skórę głowy i same włosy.

Skądinąd wiem jednak, że na niektórych mężczyzn i na niektóre kobiety te właśnie szampony działają dobrze profilaktycznie umożliwiając zapanowanie nad wypadaniem włosów. Przynajmniej do pewnego stopnia i na początku tego procesu.

Działanie tych preparatów w walce z nadmiernym wypadaniem włosów można podzielić zasadniczo na parę etapów. Celem całej kuracji jest oczywiście ostateczne rozwiązanie problemu.

Szampon Nisim

Zacznijmy od szamponu Nisim którego regularne stosowanie ma zapobiegać łysieniu.

Dostępny jest w wersjach dla każdego rodzaju włosów, a to dość istotne bo należy pamiętać o tym, że każdy rodzaj fryzury nieco inaczej reaguje na wypadające włosy.

Preparat ten jest przeznaczony do walki z najpopularniejszym rodzajem łysienia – androgenowym.

Mówimy jednak o fazie wczesnej  i  pewnego rodzaju profilaktyce. Co ciekawe produkt ten nie jest oparty na żadnym znanym składniku który przeznaczony jest do walki z łysieniem androgenowym a na dość tajemniczo brzmiących ziołach i roślinach używanych na Starożytnym Wschodzie.

Taki skład powoduje, że szampon ma działanie silnie oczyszczające i głęboko odżywiające nasze włosy. Produkt przeznaczony jest do codziennego stosowania i co ciekawe producent zapewnia, że pierwsze zauważalne efekty mają pojawić się po tygodniu stosowania. Skutki uboczne? Na początku kuracji mogą pojawić się zaczerwienia czy nawet swędzenie. Nie trzeba się jednak specjalnie tym przejmować, tylko kontynuować stosowanie i dość szybko powinno one zniknąć.

U mnie skutków ubocznych nie ma, a szampony działają lepiej od innych. Niektóre “opcje” są relatywnie tanie. Myślę, że warto te szampony wypróbować.

Ekstrakty stymulujące

Jak wspomniałem na początku kuracja produktami Nisim podzielona jest na parę etapów, które zasadniczo powinny się zazębiać, a w przypadku ekstraktu stymulującego, którym się teraz zajmę współdziałać z szamponem opisanym wyżej.

Preparat ten również składem oparty jest na bazie wyciągów z roślin. Ma on zapewnić prawidłowy wzrost i rozwój włosów. Stąd też to uzupełnienie działania szamponu, który ma powstrzymywać łysienie. Ekstrakt najlepiej stosować dwa razy dziennie.

Pierwsze efekty powinny się pojawić po 3-6 miesiącach.

Skąd taki w porównaniu do tempa działania szamponu czas oczekiwania? Wynika to  z naturalnego cyklu rozwoju włosa.

Ekstraktów nie używałem, nie mam więc zdania co do ich działania.

Odżywki Nisim

Kolejnym etapem dbania o nasze włosy jest odpowiednie ich odżywianie. Co ciekawe Nisim proponuje odżywki bezolejowe.  Efektem stosowania tych odżywek ma być dłuższe zachowywanie puszystych (optyczny efekt bardziej bujnej fryzury) i łatwo się układających włosów. Do tego fryzura ma się nie elektryzować i nie pochłaniać wody.

Odżywek Nisim używa moja mama i bardzo je sobie chwali.

Nie są to wszystkie kosmetyki Nisim.

Możecie również zakupić specjalny akcelerator którego zadaniem jest przyśpieszenie wzrostu włosów. Stosowany z szamponem  ma wzmocnić kurację. Działanie tego preparatu opiera się na dość szybkim odżywianiu włosów. Można powiedzieć, że bombarduje fryzurę substancjami, które powodują prawie natychmiastowe pobudzenie mieszków włosowych do szybszego działania.

A ostatni produkt, o którym warto jeszcze wspomnieć jest przeznaczony dla kobiet. To spray nadający włosom pewnej lekkości, a jednocześnie  połysku. Jednocześnie zapewnia on regenerację włosów i zapobiega rozdwajaniu się końcówek.

Tego produktu nie znam.

Pełen przegląd preparatów Nisim znajdziesz na TEJ STRONIE.

One Response

Reply