Sposób na cienkie włosy

Sposób na cienkie włosy
Rate this post

Cienkie i rzadkie włosy to problem bardzo wielu kobiet. Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, że problem cienkich i pozbawionych objętości włosów dotyczy aż 42% kobiet. Największy kłopot sprawia przede wszystkich ich ułożenie. Nie prezentują się one dobrze, są z reguły oklapnięte i szybko się przetłuszczają. Czy istnieją jakieś sposoby, aby poprawić ich wygląd? Jak należy dbać o pielęgnację cienkich włosów? Takie pytania zadaje sobie z pewnością zdecydowana większość z nas. Poniżej znajdziesz pytania na wszystkie nurtujące Cię pytania związane z cienkimi i uciążliwymi włosami.

Sposób na cienkie włosy – odpowiednie ścięcie i pielęgnacja

Cienkie włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i wielu starań związanych z ich układaniem. Do cienkich włosów trzeba zatem odpowiednio podejść. Istnieją pewne sprawdzone metody, które pozwolą Ci cieszyć się ich ładnym wyglądem. Na samym początku warto przede wszystkim zadbać o odpowiednie ścięcie włosów. W tym celu należy udać się do sprawdzonego fryzjera, który po analizie struktury Twoich włosów, będzie w stanie zaproponować najbardziej korzystną fryzurę. Chodzi o to, aby nowa fryzura mogła zyskać na objętości, nie sprawiając przy tym zbyt wielu kłopotów podczas jej codziennego układania.

W przypadku cienkich, pozbawionych objętości włosów najbardziej sprawdzają się krótkie fryzury. Wiemy jednak doskonale, że to właśnie krótkie ścięcie może przysporzyć wielu problemów w ramach układania fryzury. Dobry fryzjer powinien zadbać o ścięcie nie wymagające zbyt wielkiego wkładu w codzienną stylizację. Dobrze dobrane i przeprowadzone ścięcie to doskonały kamuflaż dla cienkich i sprawiających kłopot z ułożeniem włosów. Dobrze dobrana fryzura to taka, która nie wymaga poświęcenia kilku godzin dziennie na jej modelowanie oraz używania ogromnej ilości kosmetyków. Dobrze dopasowana fryzura to również taka, która układa się naturalnie przez cały dzień i nie traci przy tym swej objętości.

Sposób na cienkie włosy to przede wszystkim ich odpowiednia pielęgnacja. Stan naszych włosów w znacznej mierze zależy od tego, jak styl życia prowadzimy. Nie bez znaczenia jest także to, co jemy na co dzień. Cienkie włosy są bardzo często wynikiem niezdrowego odżywiania się oraz nie dostarczania do organizmu niezbędnych składników, takich jak żelazo. Składnik ten odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu tlenu oraz odżywianiu cebulek włosa. Warto zadbać o jego odpowiednią suplementację. Bardzo dobrym źródłem żelaza jest czerwone mięso. Alternatywą może być także spożywanie ostryg. Żelazo można przyjmować również pod postacią specjalnych suplementów diety.

Sposób na cienkie włosy to także umiejętne ich modelowanie, nadające włosom objętości. W tym celu warto stosować kilka, bardzo przydatnych trików, które sprawdzają się niemal w każdym przypadku. Jednym z nich jest nakładanie na włosy dużych wałków. Włosy powinny być nakręcane na wałki od samej nasady, a następnie wysuszone za pomocą suszarki. Innym sposobem jest nakładanie specjalnej pianki dodającej objętości na wilgotne jeszcze włosy. W tym przypadku jednak nie suszymy włosów, lecz czekamy, aż wyschną same.  W przypadku cienkich włosów lepszym rozwiązaniem okaże się ich czesanie grzebieniem, niż szczotką. Zdecydowanie lepsze efekty uzyskasz, jeśli będziesz je rozczesywać za pomocą palców. Pamiętaj jednak, że przed umyciem włosów należy rozczesywać je grzebieniem w celu usunięcia z nich wszelkich zanieczyszczeń, takich jak kurz, resztki kosmetyków, czy nawet naskórek. Dopiero po umyciu włosów możesz je rozczesać za pomocą palców.

Wiele kobiet pyta, na jaką koloryzację warto się zdecydować w przypadku cienkich włosów. Warto tu pamiętać o jednej zasadzie: im bardziej rozjaśniony włos u nasady, tym cieńszy i słabszy. Jeżeli zależy Ci na zwiększeniu objętości swoich włosów, postaw na jednolity kolor, najlepiej taki, który jest zbliżony do Twojego naturalnego. Marzysz o delikatnym rozjaśnieniu? Postaw na nieco jaśniejsze refleksy, ale tylko w okolicy twarzy.

Aby zadbać o odpowiednie ułożenie i pielęgnację włosów cienkich, wcale nie trzeba regularnie wybierać się do najdroższych salonów fryzjerskich. Na chwilę obecną oferta różnego rodzaju kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych jest na tyle bogata, że każdy może znaleźć coś w sam raz dla siebie. Istnieje kilka, godnych polecenia szamponów oraz odżywek, przeznaczonych specjalnie do włosów cienkich. Dodają one włosom objętości, nie obciążając ich przy tym zbytnio. Sekret tego rodzaju preparatów tkwi przede wszystkim w ich składzie. Zawierają one bowiem tak zwane lipidy, ekstrakty roślinne, polimery oraz algi. Wiele specjalistek w dziedzinie urody i stylizacji fryzur poleca również stosowanie szamponów przeciwłupieżowych, które działają na włosy jak prawdziwy push-up, niewiarygodnie zwiększając ich objętość.

Stosując się do wszystkich powyższych trików i zasad, masz szansę pozbyć się tak uporczywego problemu, jakim są cienkie i pozbawione objętości włosy. Pamiętaj, że na kondycję włosów w głównej mierze wpływa Twoja dieta. Postaw na modne, dobrze dopasowane i zwiększające objętość cięcie. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację i modelowanie Twoich włosów. Stosuj się do wszystkich porad i ciesz się bujną fryzurą! 🙂

 

 

Reply