Remolan na wypadające włosy, czyli dla każdego coś dobrego

Remolan na wypadające włosy, czyli dla każdego coś dobrego
Rate this post

remolanruDla każdego dlatego, że jeden z preparatów Remolan przeznaczony jest dla mężczyzn, a zupełnie (czy raczej nieco) inny – dla kobiet. Zainteresowałem się nim przez przypadek, a właściwie ktoś zwrócił mi na niego uwagę twierdząc, że jest diabelnie skuteczny. Środka nie próbowałem, ale poczytałem trochę o nim. Poniżej kompilacja tego, co udało mi się na jego temat ustalić.

 

Dla kogo przeznaczono Remolan?

 

Zacznijmy od tego dla kogo Remolan jest przeznaczony. No przyznam szczerze, że zakres działania preparatów robi wrażenie. Jeden z produktów przeznaczony jest do walki z łysieniem androgenowym. Jest też oddzielny produkt dla pań, które dotknęło łysienie dyfuzyjne ( rozproszone – jest to typ wypadania włosów, który prowadzi do znacznych przerzedzeń na całej głowie). Remolan poprawia też porost włosów.

Remolan ma być taką ostatnią nadzieją przed zabiegiem chirurgicznym.

 

A konkrety?

To właściwie grupa środków przeznaczonych każdy do innego przypadku łysienia. Producent nie stworzył jednego uniwersalnego preparatu, i dobrze, bo trudno to zrobić, lepiej przygotować coś ukierunkowanego – grunt żeby działało.

 Remolan na łysienie androgenowe

To produkt dla mężczyzn, którzy mają problem z tym typem wypadania włosów. Producent zapewnia o 80% skuteczności. Czas stosowania jest zależny przede wszystkim od stopnia zaawansowania łysienia androgenowego, a kuracja powinna trwać mniej więcej od 6 miesięcy, nawet do 1,5 roku. Pierwsze efekty w postaci odrastających włosów można zauważyć już po 4 miesięcznej kuracji. Jeśli chodzi o skład tego preparatu, jest on oparty wyłącznie na naturalnych składnikach (wyciągach z ziół lekarskich i tłuszczu). Sprzedawany jest w postaci skondensowanej brązowej maści. Nie zawiera żadnych hormonów i składników sztucznych. Znajduje się w nim za to na przykład roślinny chlorofil (co w sumie dość oczywiste), który stymuluje dość ważną białkową przemianę skóry. Oprócz tego w składzie Remolanu na łysienie androgenowe znajdują się związki dostarczające witamin i mikroelementów.

Co do ogólnych zasad stosowania tej maści. Na samym początku może pojawić się zwiększone wypadanie włosów. To akurat jest dość powszechny symptom przy stosowaniu preparatów na łysienie. Związany jest z „pozbywaniem się” uszkodzonych włosów. Może również pojawić się znaczne łuszczenie skóry, co z kolei oznacza jej czyszczenie. Na szczęście te niedogodności szybko mijają. Sam preparat stosować należy co dwa dni, ale należy uważać, aby nie doszło do kontaktu z oczami.

 Remolan przeznaczony dla kobiet

W przypadku preparatu dla pań przeznaczonego do walki z przerzedzającymi się włosami ogólna zasada doboru składników jest podobna do opisywanego wyżej. Co nie znaczy, że taka sama. Znowu mówimy wyłącznie o składnikach naturalnych. Główny nacisk położono na azulen. Jego zadaniem jest likwidowanie napięcia skóry, co z kolei pozwala rozwijać się cebulkom włosów w normalny sposób. Oprócz tegow tej wersji Remolanu znajduje się kompleks witamin (głównie E, C i K), których zadaniem jest wzmacnianie struktury włosa. Tak jak w przypadku męskiego odpowiednika tego preparatu w początkowej fazie stosowania może występować zwiększone wypadanie włosów i łuszczenie się skóry.

 

Co do samej skuteczności tych produktów to na pewno najlepiej sprawdzić na sobie. Jeśli jednak komuś z was zdarzyło się stosować preparaty Remolan to ja z chęcią poczytam opinie, poproszę 🙂

Reply