PROFOLAN – moja recenzja i konkurs

PROFOLAN – moja recenzja i konkurs
4.6 (92%) 5 votes

Odkrycie roku wśród tabletek na męskie łysienie – to właśnie myślę o Profolanie. W odpowiedzi na pytania czytelników postanowiłem go dokładnie zrecenzować.

A na koniec zapodam konkurs – już teraz zachęcam do udziału.

Na męski problem – męskie tabletki

Profolan to tabletki dla mężczyzn. Składniki dobrano tak, żeby radziły sobie z przyczynami łysienia androgenowego, czyli nadmierną aktywnością enzymu 5&r i dihydrotestosteronu (DHT), przy czym Profolan działa dwukierunkowo:

 • z jednej strony blokuje DHT – ogranicza jego aktywność i blokuje mechanizm, w wyniku którego DHT łączy się z receptorami androgenowymi mieszków włosowych, co prowadzi do ich miniaturyzacji i stopniowego powiększania się łysiny,
 • z drugiej strony wzmacnia mieszki – poprawia ich ukrwienie i dotlenienie, wspomaga proces wytwarzania włosów i sprawia, że mieszki nie poddają się tak łatwo szkodliwemu wpływowi DHT.

Tak w każdym razie należałoby sądzić po składzie tabletek i takiego działania można się spodziewać. W praktyce trudno to oczywiście zauważyć tzn. zaobserwować poszczególne mechanizmy, ale co do jednego mam pewność – Profolan rzeczywiście stymuluje wzrost włosów.

Skład Profolanu

profolan2Na Profolan składają się dwa rodzaje składników. Pierwsza grupa to (jak to nazywa producent) formuła Grow3, na którą składają się ekstrakt z pokrzywy i skrzypu polnego, l-cysteina i tauryna. Pozostałe składniki (witaminy i minerały) uzupełniają działanie głównych składowych preparatu.

Formuła Grow3 ma działanie antyandrogenne, wzmacniające i odżywiające, a dzięki temu, że dodano do niej taurynę (mój ulubiony aminokwas „włosowy”, o którym pisałem już nie raz i nie dwa, ubolewając, że rzadko pojawia się w suplementach na włosy) można spodziewać się po niej naprawdę intensywnego działania.

Pozostałe składniki – cóż, nie będę powtarzał po innych, bardzo dobrze opisano je w sklepie >>> NuviVit, polecam sprawdzić, a jeśli w tej chwili nie chce ci się tego robić, to załączam screen z opisem działania tych składników:

dodatkowe składniki profolanu

Blaski i cienie suplementacji Profolanem

profolan3Nie przepadam za suplementami, bo mam dość wrażliwy żołądek i często źle reaguję na suplementację. Dlatego do Profolanu też podchodziłem trochę jak do jeża, ale postanowiłem, że trzeba spróbować.

Trzeba brać tego 2 kapsułki dziennie, najlepiej tuż przed posiłkiem i obficie popić wodą. Ja wybrałem porę śniadania, bo tak najłatwiej pilnować suplementacji.

Kapsułki są normalnych rozmiarów, połyka się je łatwo i bezproblemowo.

I teraz najważniejsze: nie zaobserwowałem u siebie żadnych sensacji żołądkowych – nic mnie nie mdliło, nie ćmiło, nie zalegało w żołądku, nie miałem zgagi ani nic w tym stylu.

To ogromny plus Profolanu.

Minus? Wiadomo – trzeba brać regularnie i stale. Owszem można zapomnieć raz czy dwa, nic się nie stanie, to nie antybiotyk ani nic w tym stylu, więc można pozwolić sobie na pewne niedopatrzenia, że tak powiem.

Minus jest typowy dla wszystkich znanych obecnie kuracji na porost włosów dla mężczyzn. Jak przestaniesz – łysienie wraca.

Wrażenia po Profolanie

Zużyłem jedno opakowanie w ciągu miesiąca. To trochę krótko by w pełni ocenić skuteczność preparatu, poza tym jednocześnie używam vivicomba. No, ale na pewno zauważyłem wzrost gęstości we włosach – są jakby grubsze i bardziej wytrzymałe. Rodzicielka twierdzi, że wyglądają lepiej i są lśniące. Aaaa na pewno mniej się przetłuszczają.

Na podstawie tego miesiąca mogę Profolan polecić >>> TU KUPISZ 20% TANIEJ.

Dla pełnej oceny potrzebowałbym jednak więcej danych i dlatego ogłaszam konkurs :-).

KONKURS

Konkurs tylko dla panów, bo Profolan jest dla mężczyzn.

Napisz w komentarzu, dlaczego zależy ci na twoich włosach (innymi słowy, dlaczego nie chcesz łysieć). Autor najciekawszej odpowiedzi otrzyma od polskiego dystrybutora 3 opakowania Profolanu do przetestowania.

Zwycięzca będzie zobowiązany do napisania własnej recenzji, którą opublikuję tu na blogu.

Konkurs trwa do 23 września 2015. Zapraszam!

UWAGA: RECENZJA ROBERTA CISZEWSKIEGO JUŻ JEST, POD TYM LINKIEM  https://preparatynalysienie.pl/profolan-recenzja-po-3-miesiacach-uzywania/

6 komentarzy

 1. Bolek
 2. Irek
 3. Robert
  • Jakub
   • Robert
   • Robert

Reply