Preparaty na łupież atakujący zimą (i nie tylko zimą)

Preparaty na łupież atakujący zimą (i nie tylko zimą)
Rate this post

Nie wiem jak Wy, ale ja zimą z reguły mam problemy z łupieżem. Przypuszczam, że to kwestia takiej a nie innej mikroflory na skalpie. Do pojawienia się łupieżu wystarczy noszenie czapki – raz się spocę i zaraz pojawia się świąd. Tzn. ostatnio pojawia się rzadziej, bo wiem co robić żeby się przed łupieżem obronić, ale czasem jeszcze się zdarza i bywa uciążliwe przez ten świąd i przez to że preferuję ciemne ubrania.

Opis problemu

Łupież to problem chorego naskórka, który wbrew temu co się wielu wydaje wydatnie może wpłynąć na nadmierne wypadanie włosów. Często łupież bywa pierwszym z symptomów grzybicy skóry głowy, a to już nie jest błaha sprawa. I to schorzenie może powodować przyśpieszone łysienie. Jeśli łupież występuje wraz z wypadającymi włosami można zainwestować w preparat który leczy oba problemy naraz (powinien pomóc szampon Revita z ketokonazolem), można też zastosować specjalny produkt na łysienie i oddzielny przeznaczony do walki z łupieżem.

Pamiętać też należy przy okazji o tym, że problemu łupieżu nawet jeśli jest niewielki nie należy bagatelizować. Szczególnie w przypadku kiedy jesteśmy potencjalnie zagrożeni nadmiernym wypadaniem włosów.

Rozwiązania? Znajdziecie poniżej. Uwaga: piszę tylko o szamponach mających właściwości lecznicze, bo mikroflorę na skórze głowy najlepiej opanowują leki przeciwgrzybicze.

Rozwiązanie numer 1 – Nizax Med

Zacznę od szamponu który jest nieco mniej znany, ale obecny na rynku od pewnego czasu i według klientów dość dobrze radzi sobie z problemem łupieżu. Mowa o Nizax Med który to zawiera w swoim składzie 2% roztwór ketokonazolu. Ten składnik hamuje biosyntezę substancji które to potrzebne są do budowy błony grzyba który odpowiedzialny jest za powstawanie łupieżu. Preparat ten ma również dość dobre zdolności myjące. Dzięki temu pozbywa się złuszczającego naskórka który to objawia się w postaci martwych komórek – łusek. Szampon ten przywraca naturalne funkcjonowanie naskórka, a to jest również istotne jeśli jesteśmy narażenie na nadmierne wypadanie włosów.

Gdzie kupić Nizax? Nie wiem. Jeszcze do niedawna był w normalnej sprzedaży, teraz z reguły pojawia się jako niedostępny (sprawdzałem apteki internetowe np. ).

Rozwiązanie nr 2 – Nizoral

Nizoral to preparat który chyba najczęściej stosuje się w przypadku pojawienia się łupieżu. Jego główną zaletą jest bez nizoralwątpienia stosunkowo niska cena, a do tego skuteczność. Przede wszystkim istotną różnicą między Nizoralem, a Nizax jest taki, że ten pierwszy jest szamponem o cechach leku. Jest on preparat antygrzybicznym który powinny stosować osoby u których wystąpił problem łupieżu, ale też (a nie wszyscy to wiedzą) dla ludzi mających problem z łojotokowym zapaleniem skóry głowy. W obu przypadkach w przypadku nieleczenia może wystąpić problem nadmiernego wypadania włosów. Jeszcze jedną zaletą Nizoralu jest jego szybkie działanie. Nie zawsze działa, bo to  stężenie ketokonazolu  i fakt, że Nizoral zawiera sam ketokonazol bywa mniej skuteczne od większych stężeń i od szamponów (leków) kombinowanych, składających się z kilku substancji aktywnych.

Nizoral kupisz w każdej aptece.

Rozwiązanie nr 3 – Dandrene

Już o nim pisałem, to produkt często i chętnie polecany i sam używam go ze sporym powodzeniem (staram się zawsze dandrenemieć go gdzieś pod ręką).

Jest on reklamowany jako preparat dla osób które próbowały pozbyć się problemu łupieżu innymi produktami i nie uzyskały zadowalających efektów. Ten szampon ma silne działanie antygrzybiczne i antyłojotokowe. Jeśli przyjrzymy się nieco bliżej składowi tego preparatu to znajdziemy w nim po pierwsze znany już nam z początku tego artykułu ketokonazol, oraz climbazole – uznawany za najskuteczniejszy dostępny na rynku składnik walczący z problemem łupieżu. Dodatkowo szampon ten zawiera składniki które rewitalizującą, odżywiają włosy.

Dandrene kupisz w drogeriach internetowych, np. TUTAJ.

Na koniec powiem tylko naprawdę warto wybierać takie szampony, które działają kompleksowo, szczególnie osoby z tendencjami do łupieżu powinny to włąśnie robić.

Zdrowy naskórek z uregulowanym wydzielaniem łoju to także skuteczny czynnik przeciw wypadaniu włosów.

Reply