Preparaty dermatologiczne na wypadanie włosów

Preparaty dermatologiczne na wypadanie włosów
Rate this post

Można wyróżnić trzy typy tabletek przeznaczonych do walki z nadmiernie wypadającymi włosami. Jedne z nich to te, które zawierają w sobie naturalne składniki mające zatrzymać przemianę testosteronu w DHT (dla tych którzy cierpią na łysienie androgenowe), albo wyregulować organizm i wyrównać ilość witamin (najczęściej przeznaczone dla kobiet). Drugą grupą są preparaty oparte na składnikach chemicznych, które mają podobne zadania z tym, że ich skład jest nieco inny. Jest jeszcze trzecia grupa preparatów, które skupiają się na oddziaływaniu bezpośrednim na skórę głowy – szampony, wcierki, środki dermatologiczne.

 Z tą głową – pomysł dobry, to właśnie tam kończą się procesy doprowadzające do łysienia i to niezależnie od typu tegoż.

Dodatkowo często jest tak, że choroby skóry jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio prowadzą do nadmiernego wypadania włosów.

 

Właśnie te przyczyny dermatologiczne wbrew pozorom są dość istotnym elementem wpływającym na możliwość wystąpienia łysienia. Co na to dermatologia?

 Produkty Folcare by BioMed

Linię tworzą szampon Folcare i płyn przeciw wypadaniu włosów. Ten pierwszy produkt jest oczywiście środkiem myjącym, ale jako że jest tworzony pod kątem dermatologicznym, silnie chroni włosy. Tworzy naturalną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zawiera w sobie glikozaminoglikany oraz kompleks składników, które mają zapobiegać tworzeniu się wolnych rodników. Szampon ma też pewne właściwości odżywcze. PS glikozaminoglikany odpowiadają za zdrowe włosy i ich wygląd i występują naturalnie w organizmie, ale często ich produkcja jest zaburzona, dodatkowo ten składnik pobudza mieszki włosowe do wznowienia produkcji włosów jeśli mieszki są trochę niemrawe lub uśpione.

Płyn Folcare przeciw wypadaniu włosów oprócz glikozaminoglikanów zawiera też witaminy B5 i B6, których zadaniem jest stymulowanie wzrostu włosa oraz kompleks związków zapobiegających tworzeniu się wolnych rodników. Ostatnim – dość istotnym – składnikiem jest wyciąg z miłorzębu, który to rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa efektywność odżywiania i dotleniania mieszków. Płyn ten nie tylko wzmacnia włosy, ale też zapobiega ich wypadaniu, przy okazji wydłużając fazę ich wzrostu.

bioclin Szampon Bioclin

Też wart uwagi i polecenia. Charakteryzuje go lekko kwaśne pH. Przeznaczony jest głównie dla osób, u których wypadanie włosów spowodowane jest po pierwsze: problemami z dietą, czy ze stresem, ale także dla tych, którzy mają z natury dość łamliwe i słabe włosy, ewentualnie osłabili je zabiegami stylizacyjnymi. Ten preparat ten używany może być właściwie codziennie, jego skład opiera się właściwie w całości na ekstraktach z roślin.  

Reply