Pielęgnacja włosów latem – jak dbać o włosy by nie straciły formy i nie wypadały?

Pielęgnacja włosów latem – jak dbać o włosy by nie straciły formy i nie wypadały?
Rate this post

Każda kobieta chciałaby mieć gęste, puszyste włosy. Tylko takie dodają uroku. Niestety nieodpowiednio prowadzone zabiegi pielęgnacyjne na co dzień osłabiają kondycję każdej czupryny. Wówczas włosy stają się matowe, pozbawione blasku, nie chcą się dobrze układać. Ale takiemu stanowi rzeczy można szybko przeciwdziałać. Wystarczy tylko wiedzieć w jaki sposób zadbać o swe owłosienie na głowie. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy mieć ładną i przyciągającą wzrok fryzurę. Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów latem? Poniżej znajdziecie kilka istotnych wskazówek.

Eliminacja czynników szkodzącym włosom

Trzeba jasno powiedzieć, że włosy – by były zdrowe, błyszczące i geste, powinny mieć zapewnioną odpowiednią pielęgnację. Warto unikać wszelkich czynników, które niekorzystnie odbijają się na kondycji czupryny. Pielęgnacja włosów – by była skuteczna – powinna zaczynać się od wyeliminowania wszystkich niekorzystnych czynników. Po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że naszym włosom bardzo szkodzi zbyt gorące powietrze i ogólna temperatura. Okazuje się, że słońce powoduje rozchylenie łusek włosowych, a to z kolei sprawia, że włosy tracą swą naturalną wilgoć. Wówczas włosy są zwyczajnie przesuszone i niezbyt dobrze wyglądają. Po drugie – włosom szkodzą również czynniki w postaci wody morskiej oraz wiatru. W rzeczywistości tych szkodliwych czynników jest jeszcze kilka. Ale te są najważniejsze. Nie mniej jednak wszystkie one wywierają negatywnie na stan włosów, co w dłuższym czasie może spowodować nawet ich nadmierne wypadanie. W związku z tym warto już dzisiaj zadbać o to, by naszej czuprynie nie brakowało basku i sprężystości, by włosy przez całe lato były w dobrej kondycji. Postawmy zatem na pielęgnację i unikanie negatywnie wpływających na kondycję włosów czynników.

Zdecyduj się na odpowiedni szampon do włosów

Aby nasze włosy przetrwały przez lato w dobrym stanie, to warto zdecydować się na zastosowanie specjalnych szamponów. Dzięki zawartości filtrów ochronnych są one w stanie zabezpieczyć włosy przed niekorzystnym oddziaływaniem czynnik – wiatru, słońca i wysokich temperatur.
Ponadto trzeba także mieć na uwadze fakt, że słońce powoduje wysuszenie skóry głowy, a taki stan rzeczy pobudza gruczoły łojowe do pracy. Wówczas pojawia się łojotok, który niejednokrotnie wywołuje przetłuszczenie włosów. Aby nie dopuścić do jego wystąpienia, to warto włosy myć nawet codziennie. Ale wówczas koniecznością jest szampon z zawartością łagodnych substancji myjących i pielęgnujących.

Warto zastosować odżywki – bez spłukiwania

Tak odżywka do włosów zawsze wspomoże kondycje naszych włosów, a ponadto ochroni je przed niekorzystnymi czynnikami. Warto jednak decydować się na taką, która będzie posiadała zalecenie – „bez spłukiwania”. Takiego typu specyfik zabezpieczy nasze włosy przed utratą wilgotności, a ponadto przywróci czuprynie blask i sprężystość.

Regenerujące maski do włosów – raz na tydzień

Warto również swe włosy poddać działaniu regenerujących maseczek. Takiego typu preparaty przyspieszają procesy odbudowy struktury włosa, a ponadto wpływają także na głębszego nawilżenia włosów.
Aby nakładane maseczki przyniosły dobry rezultat warto nakładać ją tylko raz, ewentualnie dwa razy w tygodniu. By wzmocnić działanie regenerujących maseczek, trzeba owinąć głowę spożywczą folią i ręcznikiem. Wytworzone ciepło spowoduje lepsze wchłanianie odżywczych składników.

Środki do stylizacji włosów – używaj ostrożnie

Preparaty do stylizowania czupryny, jeśli już musimy stosować, to najlepiej wybierajmy te, które zawierają cenne witaminy i filtry ochronne. Najlepiej jeśli będziemy lakierów czy żeli do włosów używały z umiarem. Wówczas włosy nie będą zbyt obciążone i będą prezentowały się okazale. Pamiętajmy też o zmyciu z głowy nałożonych rano specyfików.

Zrezygnuj z suszenia włosów suszarką!

Warto unikać suszenia włosów suszarką, bowiem jej częste zastosowanie powoduje utratę wilgoci. Warto nawyk suszenia włosów, w szczególności gorącym strumieniem, zamienić na suszenie czupryny chłodniejszym strumieniem. Jest to czynność, która może uchronić nasze włosy przed negatywnymi skutkami.

Najlepsza naturalna pielęgnacja włosów

Jeżeli chcemy, by czupryna przez cały okres letni wyglądała na zdrową i zadbaną, to lepiej zrezygnujmy z korzystania z prostownic oraz lokówek. Postawmy na naturalną pielęgnację, a ona z pewnością czuprynie wyjdzie na dobre. Nadużywanie wyżej wymienionych sprzętów – lokówki i prostownicy sprawia, że włosy bardzo szybko robią się zmatowiałe i przesuszone.

Uwaga na kąpiele w morzu !

Większość z nas latem decyduje się na kąpiele – zarówno w tej morskiej , jak i w tej basenowej wodzie. Ale uwaga! I jedna , i druga niezbyt dobrze wpływa na na naszą czuprynę. Sól oraz chlor pozostawione na włosach sprzyjają skupianiu się światła słonecznego, co z kolei prowadzi do zmatowienia oraz utraty blasku. Takie szkodliwe działanie oczywiście nie zmusza nas do całkowitej rezygnacji z kąpieli. Wystarczy tylko , po pierwsze – założyć czepek na czas kąpieli, a po drugie – można po każdorazowym wyjściu z wody opłukać swą czuprynę „słodką” wodą ( wówczas zmyjemy chlor oraz sól z czupryny).

Reply