O aminexilu, jego przydatności i skuteczności raz jeszcze

O aminexilu, jego przydatności i skuteczności raz jeszcze
Rate this post

Najbardziej znanym związkiem, który jest wykorzystywany w leczeniu łysienia jest bez wątpienia minoxidil. Można powiedzieć, że był właściwie pierwszym który zaistniał w świadomości ludzi na całym świecie, jako składnik skutecznie walczący z łysieniem (przynajmniej w znacznej części przypadków).

Sęk w tym, że minoxidil ma skutki uboczne. Dlatego nie nadaje się dla każdego. Nic więc dziwnego, że laboratoria kosmetyczne poszukują zamienników dla niego – skutecznych, ale pozbawionych skutków ubocznych. Jednym z takich zamienników – bodaj pierwszym o potwierdzonej ogromnej skuteczności okazał się aminexil.

Obecny jest w kilku preparatach, które dostępne są również na polskim rynku.

 

Aminexil powoli staje się drugim składnikiem jeśli idzie o efektywność działania, choć są szanse na to, że z czasem wyprzedzi go nanoxidil (nowinka, o której pisałem).

Aminexil stosuje się bardzo powszechnie, znajdziesz go między innymi w szamponach przeciw wypadaniu włosów.

 

Dla kogo?

Teoretycznie dla każdego, bo podobnie jak minoxidil aminexil w gruncie rzeczy poprawia jedynie poziom odżywienia mieszków włosowych, czyli najlepiej działa w tych sytuacjach, w których dochodzi do niedożywienia włosa. Najlepiej radzi sobie natomiast ze zjawiskiem polegającym na usztywnieniu włókien kolagenowych.

Aminexil rozluźnia te włókna, włosy są normalnie odżywiane, a skutek? Poprawa kondycji i zmniejszenie nasilenia wypadania włosów.

Preparaty z Aminexilem

Bodaj najbardziej znany jest Vichy Decros Aminexil SP94. Istnieją dwie wersje tego produktu dla kobiet i dla mężczyzn (wynika to z nieco innych powodów łysienia obu płci).

W przypadku pań pierwsze efekty zatrzymania wypadania włosów pojawiają się już po 3 tygodniach stosowania preparatu (skuteczność produktu ocenia się nawet  na 80%). Oprócz powstrzymywania łysienia preparat jeszcze odżywia włosy (stąd ten tajemniczy skrót SP94). Składniki wnikają wprost do cebulek włosów i stąd składniki odżywcze rozsyłane są aż po końcówki włosów.

W męskiej wersji preparatu skład został wzbogacony tak, aby można go było stosować na łysienie typu męskiego, wywoływanego przez DHT.

Produkty Vichy znajdziecie w większości aptek i drogerii

Kolejny produkt z Aminexilem to ⇒ Spectral.RS DSLaboratories przeznaczony do walki z wypadaniem włosów spowodowanych stresem, brakiem witamin, niedoborami w hormonach.

Spectral oparty jest właściwie wyłącznie na Aminexilu, jako jedynym środku zwalczającym problem łysienia. Dodatkowo znajdziecie w nim zestaw witamin i minerałów, których zadaniem jest odżywianie tych włosów które zostały, a także pobudzanie mieszków do produkcji nowych. Całość została tak stworzona aby jednocześnie pomagać, pielęgnować i co najważniejsze  nie szkodzić. Produkt dostępny jest w spray’u więc jego stosowanie jest banalnie proste. I jest to kolejny produkt, który bazuje na nanosomach.

Dostępność Spectral jest ograniczona, znajdziesz go jedynie w sklepach internetowych np. TUTAJ.


Te dwa produkty uważam za najprzydatniejsze.

Reply