Nanoxidil – lepsza pochodna minoxidilu?

Nanoxidil – lepsza pochodna minoxidilu?
Rate this post

Moi ulubieni technologiczni spryciarze z DSLaboratories wymyślili coś naprawdę ciekawego – nanoxidil – pochodną minoxidilu mogącą być odpowiedzią na potrzeby osób, które źle reagują na minoxidil, dla których dwuprocentowy minoxidil jest zbyt słaby a pięcioprocentowy działa zbyt intensywnie.
Gdyby nie to, że ja akurat na ten pięcioprocentowy reaguję bardzo dobrze pewnie wypróbowałbym nanoxidil, ale nie mam potrzeby, być może kupię go mamie, która ostatnio narzeka że 2% już na nią nie działa. Kiedy to wypróbujemy napiszę recencję, a na razie oprę się na tym, co na temat nanoxidilu mówią przedstawiciele DS Laboratories i na nielicznych (na razie) recenzjach tego środka opublikowanych tu i ówdzie w zagranicznym internecie.

Czym jest nanoxidil?

Nanoxidil to substancja stworzona na bazie minoxidilu. Ma podobną budowę molekularną do minoxidilu, ale pozbawiono ją jednego łańcucha węglowego. Tym sposobem nanoxidil ma mniejszą masę cząsteczkową co sprawia, że jego oddziaływanie na tkanki jest nieco inne.

Jak to działa?

Na tej samej zasadzie co minoxidil – nanoxidil też udrażnia kanały jonowe. Jego zaletą ma być fakt, iż jest pozbawiony skutków ubocznych właściwych dla minoxidilu. Innymi słowy osoby, których skóra reaguje na minoxidil podrażnieniami nie powinny mieć podrażnień po nanoxidilu. Z tego co mi wiadomo nie zawsze tak się dzieje, ale spróbować warto, próba nie strzelba nieprawdaż? Spróbować warto, bo minoxidil nie ma sobie równych wśród leków (nie tylko moim zdaniem) – działa najintensywniej i najskuteczniej, jest też najbardziej bezproblemowy w stosowaniu.
Warto spróbować tym bardziej, że środki z nanoxidilem kosztują właściwie tyle samo co preparaty bazujące na minoxidilu. Środki te znajdziecie jak na razie jedynie w ofercie DS Laboratories (Spectral.DNC-N), jak dotąd nie znalazłem tego składnika w produktach innych producentów.

Zalecenia producenta, czyli jak to stosować

Specjaliści DS Laboratories radzą stosować nanoxidil dokładnie tak samo jak minoxidil. Innymi słowy: systematycznośćspectral-dnc-n to podstawa. Podkreślają, że to przede wszystkim środek dla osób, które mają kiepskie doświadczenia z minoxidilem tzn. reagują na niego zbyt słabo, lub mają po nim podrażnienia.
Jeśli jesteś zadowolony / zadowolona z efektów osiąganych przy pomocy preparatów minoxidilowych – zostań przy nich, bo skoro działają nie ma sensu ich zmieniać.
Fachowcy uważają też, że nanoxidil można wykorzystać dla ewentualnego zintensyfikowania terapii tzn. minoxidil aplikować rano i wieczorem, a np. po południu potraktować skalp preparatem nanoxidilowym. Pokombinować trochę można i warto, bo tylko w ten sposób dopasujesz kurację do swoich potrzeb – w końcu zdecydowana większość z nas na te same środki reaguje indywidualnie, a teoretyzując indywidualnych reakcji przewidzieć nie można.

Aplikacja

Wszystkie produkty DS Laboratories są diabelnie łatwe w aplikacji, myślę więc że i z preparatami nanoxidilowymi nikt nie powinien mieć problemu. Ważna jest systematyczność czyli regularne wsmarowywanie produktów w skalp bez odpuszczania sobie żadnej aplikacji. Nie myłeś głowy? Nie szkodzi. Nanoxidil (minoxidil) i tak należy wsmarować – delikatnie opuszkami palców. Potem ręce wystarczy umyć wodą z mydłem i po sprawie.

Bezpieczeństwo

I tu ciekawostka: DS Laboratories zapewnia, że w czasie trzymiesięcznych badań klinicznych osoby stosujące Spectral.DNC-N (czyli Spectral z nanoxidilem) nie zauważyły u siebie żadnych niepożądanych objawów, ani żadnych skutków ubocznych. Przeciwnie – twierdziły, że ich skóra i włosy reagowały na produkt nadspodziewanie dobrze. Wygląda na to, że faktycznie nanoxidil może być łagodniejszy dla organizmu od minoxidilu a jednocześnie tak samo skuteczny.

Co Wy na to?

Spectral.DNC-N można kupić w polskich sklepach internetowych np. TUTAJ.

Jeszcze opinie

Jak pisałem na początku jest ich w sieci niewiele, ale te co są brzmią obiecująco. Znalazłem tylko jedną informację, że nanoxidil nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Poza tym – same pozytywne recenzje. Aaa co ciekawe Spectral.DNC-N wydaje się być ulubieńcem kobiet. No, w każdym razie sporo pań już go wypróbowało, są zadowolone, bo nanoxidil działa i nie rosną po nim bokobrody :-).

Więcej informacji o nanoxidilu i Spectral.DNC-N znajdziecie na stronie DS Laboratories – tutaj.

Reply