Minoxidil (minoksydyl) dla mężczyzn

Minoxidil (minoksydyl) dla mężczyzn
4 (80.53%) 38 votes

Zestawienie porównawcze środków z minoxidilem (minoksydylem) postanowiłem podzielić na dwie części – post adresowany do kobiet i do mężczyzn. Jak pisałem w artykule poświęconym minoksydylowi i jego wpływowi na włosy (sprawdź Minoxidil – skuteczność) mężczyźni mogą stosować go bardziej bezkarnie, poza tym męskie łysienie przebiega nieco inaczej dlatego sensownym rozwiązaniem jest wzmocnienie działania minoksydylu jakimś innym dodatkiem. Poniżej kilka propozycji preparatów z minoksydylem dla mężczyzn właśnie.

Sectral.DNC-N – nanoxidil z aminexilem

To jeden z moich ulubieńców. Zawiera 5% nanoksydylu (lepsza forma minoksydylu), a do tego aminexil SP94, peptydy miedzi, retinol i niezbędne włosom witaminy i minerały. Uważam, że jest doskonały ze względu na kompleksowość działania i bardzo wysoką skuteczność. Podoba mi się formuła preparatu (jego konsystencja), łatwość stosowania i nowoczesny wygląd. Mniej podoba mi się cena, ale za dobre rozwiązania trzeba płacić. Dodam jeszcze, że ten środek jest bardzo wydajny, znacznie bardziej od innych preparatów dostępnych na rynku. Łatwo go rozsmarować i wmasować w łysiejące miejsca. Wnika bardzo głęboko w skórę i utrzymuje się w niej oddziałując na mieszki włosowe długo po aplikacji. Używałem go ze dwa lata (z przerwami na testowanie innych preparatów) i uważałem zawsze, że tylko NR-07 może mu w jakimś stopniu dorównać. Niestety NR-07 już nigdzie kupić nie można.
Ważne: Spectral.DNC-N przeznaczony jest dla facetów łysiejących tak jak ja tzn. z początkującą lub średnio zaawansowaną łysiną. Mogą go stosować również panie. Rozległą (zaawansowaną) łysinę lepiej potraktować Spectralem.DNC-L, który ma postać kremu przez co znacznie łatwiej aplikować go na dużych powierzchniach.

Cena: ok 150 PLN za standardowe opakowanie 60 ml (na miesiąc do 6 tygodni).

Dostępność:  Sklepy internetowe >>> sprawdź gdzie można go kupić

Loxon 2% – czysty minoksydyl 2%

Zanim zacząłem eksperymentować ze złożonymi preparatami używałem samego minoksydylu, początkowo dwuprocentowego, potem przestawiłem się na pięcioprocentowy (badania dowodzą, a moje doświadczenie potwierdza, że pięć procent to stężenie optymalne dla łysiejących mężczyzn – pod warunkiem oczywiście, że nie są nadwrażliwi na minoxidil). Ten środek polecam do eksperymentów z minoxidilem w sytuacji, w której zawiodą was inne preparaty. Preparat jest po prostu bardzo, ale to bardzo wydajny i niezwykle łatwy w aplikacji. Można go perfekcyjnie dozować i do woli eksperymentować z wcieraniem. Jego skuteczność jest bardzo wysoka, ale – jak pisałem wyżej – głównie na czubku głowy. Do łysiejących zakoli polecam mimo wszystko kombinowane preparaty.

Cena: 30 PLN za 60 ml (czasem w promocji sporo taniej, wystarcza na ok. 6 tygodni)

Dostępność: Sklepy internetowe >>> Sprawdź gdzie można go kupić

Loxon 5% – Minoxidil 5% gdy 2% zawiedzie

LOXON 5% to produkt dla zaawansowanych. Zawiera 5% minoxidilu .

Łatwe to to w aplikacji, już na pierwszy rzut oka widać że tanie, a skuteczności czy jakości podważać nie można. Jakość – bardzo porządna. Produkt znany i stosowany od lat.

Osobiście też go używałem, z tym że potem przestawiłem się na jeszcze bardziej zaawansowane, wieloskładnikowe preparaty.

Cena: 35 PLN.

Dostępność: Sklepy internetowe – sprawdź gdzie go kupić

Foligain N5

Też dobry produkt. Co tu dużo mówić . 5% minoxidil działa, bo musi (chyba że jest za słaby, ale o hardcorowych minoksydylach 10 i 15% nie piszę, bo ich nie testowałem).

Ma podobno obniżoną zawartość alkoholu, no i w sprzedaży oferowany jest od razu w trójpaku.

Cena: 115 PLN za trzy opakowania, które wystarczą na trzy miesiące. To bardzo wygodny zakup i w porównaniu z loxonem wychodzi tak samo a nawet może ciupkę taniej.

Dostępność:  Sklepy internetowe – sprawdź gdzie kupić

Rogaine – pianka minoksydylowa

rogaine foamRogaine jest bardzo podobne do minoksydylu w innych formach. To pianka o pięcioprocentowej zawartości minoxidilu. Ten produkt przez moment testowałem razem ze swoją Rodzicielką, która uparła się na wypróbowanie 5% Rogaine, po tym jak Mamci pojawiły się pierwsze solidne włoski na bokobrodach – zrezygnowała. To produkt dla mężczyzn i, pewnie bardzo bardzo, nielicznych kobiet.
Z Rogaine miałem mały problem – nie lubię pianek, bo uważam, że trudniej je zaaplikować (chociaż moja Mamuśka wyraźnie je preferuje), a płyn był trudniejszy w aplikacji od płynów opisanych wyżej.

Cena: 175 PLN za 60 g (mniej więcej na miesiąc)

Dostępność:  sklepy internetowe – sprawdź gdzie kupić

 

Na koniec dodam jeszcze, że preparaty uszeregowałem wg własnych preferencji, ale kilka lat doświadczeń robi swoje – wiem co jest  wygodne, uniwersalne i działa najskuteczniej.
I jeszcze rada odnośnie zakupów – ceny najlepszych preparatów są wysokie, ale na zakupach można zaoszczędzić kupując zestawy (np. na trzy miesiące) produktów. Polecam to rozwiązanie.

W kolejnym poście – minoxidil dla kobiet.

10 komentarzy

 1. bisbig
 2. Kamil.
 3. Credo
 4. MMech
  • scatMan
 5. Karol
  • Janek
   • Karol
 6. motek
  • Credo

Reply