Minoxidil (minoksydyl) dla kobiet

Minoxidil (minoksydyl) dla kobiet
3.5 (70%) 16 votes

Co tu dużo mówić: wybór preparatów zawierających minoxidil dla kobiet jest dość ograniczony. Producenci tych leków z reguły kierują swoją ofertę dla mężczyzn (patrz post: Minoxidil dla mężczyzn). Większość naprawdę dobrych środków bazuje na pięcioprocentowym minoxidilu – wzbogaca się go o aminexil, astressin, procyjanidyny. Minoxidil w stężeniu 5% nie jest może jakoś szczególnie niebezpieczny dla pań, ale niestety stosunkowo często powoduje intensywniejszy porost niechcianych włosów. Przekonała się o tym m.in. moja mama i zrezygnowała z minoxidilu 5%. Niemniej jednak niektóre panie eksperymentują i z tym stężeniem. Eksperyment nie zaszkodzi. Ważne, by uważać z rozprowadzaniem leku na głowie i odstawić go natychmiast, gdy pojawią się podrażnienia lub porost niechcianych włosów np. bokobrodów, brody lub wąsika.
Podsumowując wstęp:

 • minoxidil 2% polecam paniom, uważam że nie ma skuteczniejszego środka (o ile nie wywołuje podrażnień) na powstrzymanie łysienia androgennego,
 • minoxidil 5% odradzam, chyba że bardzo uważnie przeprowadzone eksperymenty wykażą, iż nie szkodzi i nie pobudza wzrostu bokobrodów, wąsika lub brody.

A teraz kilka propozycji preparatów z minoxidilem adresowanych głównie do kobiet.

Foligain Minoxidil Foam for Women

Foligain - minoxidil dla kobietFoligain jest pianką, jak wynika z doświadczeń mojej mamy (i nie tylko) taka formuła zwiększa łatwość aplikacji. Preparat ten zawiera 2% minoxidilu – uważnym paniom, które nie rozprowadzą go na skórze nieowłosionej, nie powinien więc w żaden sposób zaszkodzić. Łatwo się ją aplikuje, pianka jest wydajna – lepiej i dokładniej pokrywa skalp od płynu, łatwiej ją rozprowadzić na skórze głowy. Zawiera czysty minoxidil choć ciekawym dodatkiem (choć nieaktywnym tzn. nie wpływającym na porost włosów sensu stricto) jest kwas L-mlekowy z grupy kwasów AHA, który ułatwia przenikanie minoxidilu przez barierę naskórka.

Cena: 176,04 PLN, ale uwaga: produkt wystarcza na 3 miesiące regularnego stosowania!

Dostępność: Chyba wyłącznie w biovea >>> sprawdź

HairOmega Serum 2% Minoxidil

Serum Hair Omega Minoxidil 2%To również produkt pieniący się, choć nie typowa pianka (do jakiej w większości bywamy przyzwyczajeni) i jedyna sensowna alternatywa o złożonej recepturze anty androgennej. W składzie tego serum znajdziecie Panie dwuprocentowy minoxidil, wyciąg z Saw Palmetto, kwas azelainowy, wyciąg z pestek grejpfruta. HairOmega działa tak jak czysty minoxidil chociaż z tego co wiem Panie oporne na leczenie dwuprocentowym minoksydylem, a obawiające się minoksydylu pięcioprocentowego cenią serum za nieco wyższą skuteczność. Niestety produkt jest niedostępny w Polsce, ale można go kupić na Amazonie. Wydajność – średnia – mojej mamie wystarczyło na niecały miesiąc. Wychodzi więc z tego dość droga zabawa, ale oczywiście serum działa – skuteczności odmówić mu nie można.

Cena: ok. 78 PLN na miesiąc, ale uwaga – wysyłka jest bardzo droga.

Dostępność: Chyba wyłącznie w amazon.com >>> sprawdź

Rogaine Hair Regrowth Treatment for Women

Rogaine 2% minoxidil dla kobiet

Rogaine to klasyka gatunku. Cieszy się zasłużoną sławą, bo z racji popularności Rogaine przetestowało sporo

osób przekonując się, że minoxidil rzeczywiście działa.
Preparat ten zawiera 2% minoxidil i nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych. Nie sposób go jednak pominąć. Wydajność ma taką sobie, cena utrzymuje się na standardowym poziomie. Produkt nie jest dostępny w Polsce, ale można kupić go via internet np. na Amazonie.

Cena: ok. 175 PLN za trzy miesiące, koszty wysyłki – spore.

Dostępność: zagraniczne e-sklepy w tym amazon.com >>> sprawdź

Piloxidil i Loxon 2%

Pisałem już o nich w TYM poście (o minoxidilu dla mężczyzn). Warto je mieć na uwadze ze względu na cenę. Dla celów przetestowania wpływu minoxidilu na porost włosów preparaty te nadają się idealnie – są wyjątkowo tanie. Sporo zawodzi jednak wygoda użytkowania. Poza tym summa summarum produkty te nie są tak wydajne jak np. opisany na górze Foligain. Obydwa środki zawierają minoxidil w stężeniu 2% i można je kupić w większości aptek.

Cena: ok 20 – 30 zł za opakowanie wystarczające na miesiąc (czasem nieco krócej).

Dostępnośćkażda lub prawie każda apteka w tym e-apteki >>> sprawdź

Na koniec jeszcze krótka ściąga odnośnie działania minoxidilu – dokładny wpływ tego środka na porost włosów i resztę organizmu opisałem TUTAJ.

Poza tym wypadanie włosów u kobiet miewa różne podłoża. Warto je dokładnie zdiagnozować.

11 komentarzy

 1. Madzia
  • Jakub Stawski
 2. ferka
 3. maruda
  • ferka
 4. marycha
 5. minnie_m
 6. JolantaK.
 7. Marrrta

Reply