L-Recapin – program przeciw wypadaniu i na wzmocnienie włosów

L-Recapin – program przeciw wypadaniu i na wzmocnienie włosów
Rate this post

Nie od dzisiaj wiadomo, że jeśli próbujemy walczyć z jakimś problemem – w tym wypadku z łysieniem – stosując jeden produkt możemy uzyskać dobre wyniki, ale bądźmy szczerzy: w przypadku męskiego łysienia łatwe to nie będzie. Owszem istnieją takie preparaty, które nawet w samotnym „boju” z nadmiernie wypadającymi włosami radzą sobie dość dobrze przykładem chociażby Procerin, ale często optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch, czy nawet trzech preparatów, które w połączeniu mogą dać dużo lepsze wyniki i zadziałać dużo szybciej niż w przypadku zastosowania jednego produktu. Przykładem takiej kuracji – combo, którą chciałem dzisiaj opisać są produkty L-Recapin na wypadanie włosów. 

LRecapin

Zaczynamy od szamponu

Zacznę od opisania szamponu L-Recapin, którego głównym zadaniem jest przygotowanie skóry głowy na przyjęcie składników zawartych w toniku. Co ciekawe oba produkty mają zasadniczo dość szerokie spektrum działania na włosy. Przede wszystkim dobór składników szamponu pozwala stosować go (wraz z tonikiem oczywiście) w przypadku kiedy łysienie jest spowodowane hormonami, czyli o łysieniu androgenowym.

Kolejną przyczyną, którą ma zwalczyć szampon L-Recapin jest niedostateczne ukrwienie cebulek. Tu też zasada działania jest dość prosta – im lepiej są one ukrwione tym więcej i szybciej drogocennych składników mineralnych dociera do włosów przez co stają się one mogą mocniejsze i wytrzymałe.

Szampon przygotowuje grunt pod działanie toniku, ale nie tylko. Oprócz tego, ma on typowe zastosowania, czyli po prostu myje głowę, chroni ją i oczyszcza ze wszelkich zanieczyszczeń.

 Tonik L-Recapin

Przejdźmy teraz do toniku L-Recapin który jest siłą ofensywną kuracji. Ma obronić skalp przed łysieniem. W toniku znajdują się trzy składniki, które działają na konkretne typy łysienia. Kwas oleinowy działa bezpośrednio na DHT. Hamuje proces jego wytwarzania, a to z kolei zatrzymuje rozwój łysienia androgenowego.

Drugi składnik oddziałuje na cebulki. Jest to apigenina z owoców cytrusowych. Jej zadaniem jest zwiększenie ukrwienia cebulek.

Ciekawostką jest to, że apigeninę stosuje się również w przypadku chorób nowotworowych. Ten związek znajdujący się w warzywach i owocach znacznie zwiększa podatność komórek na działanie chemioterapii.

Ostatnim ofensywnym składnikiem L-Recapinu jest Biotinyl-GHK. To białko, którego głównym zadaniem jest przytwierdzanie korzenia włosa do mieszka włosowego.

 Efekty

Co do efektów, pierwsze bardziej widoczne efekty, powinny pojawić się po około czterech miesiącach kuracji oboma preparatami. Przede wszystkim powinno dojść do spowolnienia procesu wypadania włosów, a jednocześnie zwiększenia ich ilości na głowie. Dodatkowo preparat wydłuża fazę wzrostu włosa, a więc zapobiega ich zbyt szybkiej jego „śmierci” i wypadaniu.

Czy warto? Nie mnie to oceniać, zresztą jestem fanem minoxidilu :-).

One Response

  1. beness

Reply