Jak zregenerować zniszczone włosy?

Jak zregenerować zniszczone włosy?
Rate this post

Najlepsza byłaby regeneracja jak w Transcendence (filmie-gniocie z fajnymi efektami), ale to niemożliwe. Jeśli chcesz, by twoje włosy były zdrowe musisz przestrzegać kilku zasad. Omawiam je poniżej. Dodam też coś ekstra – informację o paru zabiegach i jednym dobrym szamponie. Zaczynamy!

Zaczynamy od pielęgnacji

Przede wszystkim włosy należy myć aby usunąć z nich zanieczyszczenia, które nie tylko obciążają włos ale i mogą prowadzić do deformacji jego struktury. Do mycia włosów najlepiej używać szamponów na bazie naturalnych składników. Tak wiem to banał, ale banały są naprawdę skuteczne.

Naturalne szampony są o wiele delikatniejsze, nie powodują podrażnienia skóry, nie podwyższają aktywności gruczołów łojowych. Włosy należy spłukiwać letnią lub nawet zimną wodą, co również ma zbawienny wpływ na skórę.

Jeśli chodzi o odżywki to również trzeba trzymać się jednej zasady. Jeżeli wybierzesz odżywkę, którą należy spłukiwać po kilku minutach, to na ten czas owiń głowę folią lub ręcznikiem. Ciepło sprawi, że substancje odżywcze zawarte w kosmetyku zostaną szybciej i głębiej wchłonięte przez włosy.

Kolejny ważny banał – odżywianie

Aby zregenerować i wzmocnić włosy, organizm potrzebuje odpowiedniej ilości witamin. Przede wszystkim są to takie witaminy jak: biotyna (pisałem o niej tutaj), niacyna i witamina E. Biotyna popularnie nazywana jest wit. H stosowana jest głównie przy leczeniu łysienia. Jej niedobór powoduje m. in. zapalenia skóry. Natomiast niacyna – witamina PP jest naturalną substancją rozszerzającą naczynia krwionośne. Dzięki temu ułatwia docieranie do cebulek włosowych innym cennym substancjom.

Do wzmocnienia i regeneracji włosy potrzebują jeszcze minerałów ( krzem), aminokwasów oraz wyciągów z ziół , np. ze skrzypu polnego i pokrzywy. Krzem działa na elastyczność naczyń krwionośnych, dzięki czemu cebulki są lepiej odżywione.

Odbudowa zniszczonych włosów

Dla odbudowy zniszczonego włosa możemy zastosować przede wszystkim naturalne domowe sposoby, np. nałożyć maseczkę z żółtka, cytryny i oliwy.

Z kuracji regenerującej w salonie powinien korzystać jednak każdy, kto ma poważne problemy z włosami. Średnio raz na dwa tygodnie a w przypadku włosów bardzo zniszczonych nawet co tydzień. Takie kuracje obejmują przeważnie od trzech do sześciu spotkań, a każde z nich to prawdziwy rytuał. Najpierw włosy się myje stosując przy tym masaż skóry głowy. Zabieg ten rozpulchnia cebulki włosów, dzięki czemu nałożone potem preparaty lepiej wnikają.

Do regeneracji włosa można zastosować następujące sposoby: kurację kolagenową i enzymatyczną, system odnowy, profesjonalny system odbudowy, czy system mikroprecyzyjnej odbudowy.

Kuracja kolagenowa i enzymatyczna jest dwufazowym zabiegiem poprawiającym i przywracającym włosom elastyczność. Najpierw fryzjerka nakłada fluid w postaci żelu z delikatnym miąższem z papai, a potem regenerujący preparat kolagenowy.

Natomiast system odnowy składa się z czterech etapów: oczyszczania, zakwaszenia, rekonstrukcji i nawilżania. Składniki zawierające keratynę proteinową i aminokwasy w czasie zabiegu łączą się i powstaje tzw. kompleks triaminy. Ma on na celu odtworzenie naturalnej budowy włosa.

Do regeneracji włosów stosuje się również profesjonalny system odbudowy z keratyną i olejkami z jojoby, awokado i słonecznika. Taki preparat nakłada się na uszkodzone partie włosów. Keratyna przenika w głąb włosa a olejki wzmacniają go warstwą ochronną. Następnie nakłada się maskę regenerującą lub nawilżającą. Potem jeszcze kilka minut musi działać urządzenie nawilżające. Ten preparat nie tylko wzmacnia i odżywia włosy ale również wzmaga działanie innych zabiegów regenerujących.

Innym sposobem zregenerowania włosa jest rytuał mikroprecyzyjnej odbudowy. Wszystkie preparaty zastosowane przy tym zabiegu zawierają kompleks witaminowy, który wzmacnia włosy od środka. Rytuał rozpoczyna się kąpielą wzmacniającą, po której następuje wmasowanie silnie działającego koncentratu. Na koniec nakładana jest odżywcza maska.

Szampon regeneracyjny na co dzień

Na koniec polecam ci jednak przede wszystkim szampon regeneracyjny, który możesz stosować codziennie. Tym szamponem jest RADIA >>>> WIĘCEJ INFORMACJI KLIK, która krok po kroku wyprowadza stan włosów na prostą. Do szamponu możesz dokupić odżywkę. Będzie taniej i efektywniej!

Reply