Jak stosować zioła na włosy?

Jak stosować zioła na włosy?
Rate this post

Obiecany przez Jakuba wpis odnośnie metod aplikowania ziół pomagających na porost / wypadanie / kondycję włosów. Wszystkie są przeze mnie wypróbowane i w miarę łatwe w stosowaniu.

Zapraszam do lektury!

1.Ziołowa herbatka

Kup susz ziołowy w sklepie lub aptece. Przyrządź napar, pij regularnie kilka razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu.

2. Herbaciana wcierka

Napar przygotowany z suszu, tak jak do picia, stosuj jako płukankę do włosów. Możesz przygotować od razu więcej naparu – część do picia, część do aplikacji na głowę. W tym przypadku lepiej będzie wybrać susz ziołowy w torebkach po to, by cząstki ziół nie wplątywały się we włosy.

3. Skoncentrowany napar wymieszaj z odżywką do włosów

Do przygotowania naparu użyj 1/3, a nawet 1/4 zalecanej ilości wody tak, by leczniczy ziołowy płyn był jak najbardziej skondensowany. Wystudź otrzymaną miksturę i wymieszaj z odrobiną odżywki do włosów, którą stosujesz na co dzień – w tej formie aplikuj na głowę.

4. Użyj ziół do przygotowania własnej maski odżywczej

Taką maskę możesz nałożyć na głowę, owinąć folią i ręcznikiem i potrzymać ok. pół godziny. Na pewno pomoże. Użyj do niej skoncentrowanego naparu i dowolnych składników. Osobiście polecam żółtko, olej rycynowy i do tego odrobinę cytryny.

5. Przygotuj z suszu macerat olejowy lub alkoholowy

Przygotuj buteleczkę lub słoik, napełnij go ziołami tak mniej więcej do 1/3 wysokości i zalej susz ziołowy lub świeże zioła (dowolne części roślin) olejem (najlepiej spożywczym) lub alkoholem. Odstaw najlepiej w nasłonecznione miejsce i trzymaj je tam przez minimum 2-3 tygodnie. Od czasu do czasu wstrząsaj pojemnik. Gdy już się ładnie zmaceruje, odcedź zioła i przelej płyn (olej lub alkohol) do tej samej lub nowej butelki. Maceratu używaj jako wcierki do włosów lub bazy do przygotowania maseczek. Z ziołami możesz dowolnie eksperymentować, ale jeśli wolisz robić to profesjonalnie, zajrzyj do pana Henryka Różańskiego (http://rozanski.li) i poszukaj przepisów na przygotowanie maceratów.

6. Świeżo zerwane zioła dodawaj do sałatek

Niewiele ziół się do tego nadaje, ale są takie, które sprawdzą się w tej roli doskonale. Choćby cebula, która pomaga na porost włosów :-). Ale poza cebulą, którą pewnie od czasu do czasu i tak jadasz, pamiętaj też o pokrzywie (młode listki są wspaniałe), rozmarynie i im podobnych ziółkach, z których część należy do typowych roślin przyprawowych.

7. Wyciśnij z ziół sok i wcieraj we włosy

Tak możesz postąpić na przykład z aloesem, w którym jest mnóstwo soku, ale możesz też uzyskać sok i z innych roślin, choćby wspominanej już często pokrzywy. Do wyciskania świetnie nadaje się też skrzyp polny, świeży i młody jest pełen soku.

8. Eksperymentuj z dowolnymi mieszankami

Nie obawiaj się eksperymentów ze składem przygotowywanych mieszanek. Zioła z reguły dobrze komponują się ze sobą i wzmacniają raczej, niż osłabiają, swoje działanie. Bierz przykład z producentów środków na porost włosów i używaj tych samych co oni składników.

9. Kup tabletki na włosy i miej spokój!

Wreszcie ostatni sposób – najłatwiejszy i najmniej absorbujący – kup tabletki na włosy i stosuj je regularnie, a uzyskasz podobne efekty.

Kobietom polecamy > SKÓRA, WŁOSY, PAZNOKCIE

Mężczyźni mają do dyspozycji silniejszą broń > PROFOLAN

One Response

  1. Toja

Reply