Foligain – Minoxidil Foam for Women – pianka hamująca wypadanie włosów

Foligain – Minoxidil Foam for Women – pianka hamująca wypadanie włosów
Rate this post

We wcześniejszych postach opisywałam skuteczne, moim zdaniem, tabletki oraz ampułki zapobiegające nadmiernemu wypadaniu włosów. Dziś znajdzie się miejsce na rewolucyjną piankę Foligain – Minoxidil Foam for Women, czyli najnowsze osiągnięcie firmy Newton Everett. Przyznam szczerze, że jest to pierwszy tego rodzaju produkt, z którym miałam do czynienia. Pianka, choć droga (jej koszt to około 170 zł), zdaje się być zdecydowanie konkurencyjna na rynku. Jest to produkt przeznaczony wyłącznie dla kobiet i zawierający w swoim składzie 2% minoksydylu, który wykazuje skuteczne działanie w ramach zapobiegania wypadaniu włosów oraz wspomagania ich odrostu. Spełnia zatem dwie, niezwykle ważne funkcje, co w moim przypadku okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, gdyż mam średniej długości włosy i zależy mi na ich zachowaniu.

Pianka Foligain powstała specjalnie z myślą o kobietach, które na co dzień borykają się z uciążliwym problemem nadmiernego wypadania włosów. Minoksydyl, który stanowi najważniejszy składnik pianki dodatkowo stymuluje porost nowych włosów, przyczyniając się także do poprawy kondycji skóry głowy. Pierwsze efekty widoczne są już po upływie około dwóch miesięcy. Na najbardziej satysfakcjonujące efekty trzeba jednak poczekać nieco dłużej. Preparat ten stanowi jedno z najbardziej skutecznych metod stosowanych w ramach leczenia łysienia androgenowego. Jest idealny szczególnie dla kobiet, których dotyczy łysienie na szczycie głowy, a także na linii przedziałku. Pianka Foligain i jej skuteczne działanie zostały potwierdzone badaniami klinicznymi. Do zdecydowanej zalety preparatu, oczywiście oprócz jego skuteczności, należy zaliczyć wydajność oraz łatwą aplikację. Jest to produkt jak najbardziej bezpieczny.

foligain-minoxidil-foam-for-women

Minoksydyl – sekret działania pianki

Cały sekret działania tej pianki polega na zastosowaniu w jej składzie wspomnianego juz wcześniej minoksydylu. Składnik ten rewitalizuje mieszki włosowe, pobudzając je tym samym do wzrostu. Działa od wewnątrz, przez co odżywia również cebulki włosowe, a także zatrzymuje proces wypadania włosów. Pierwsze rezultaty widoczne są już po około 2-4 miesiących użytkowania. Włosy stają się grubsze, bardziej gęste i mocniejsze.

Foligain – Minoxidil Foam for Women – dla kogo?

Preparat ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób poszukujących efektywnych rozwiązań w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Najbardziej skuteczne działanie pianka ta wykazuje w przypadku kobiet cierpiących na łysienie androgenowe. Sprawdzi się zatem idealnie na włosach cienkich i przerzedzonych na środku głowy. Jest zalecana zwłaszcza tym kobietom, które cierpią na dziedziczny ubytek włosów.

Jak używać pianki?

Piankę należy nakładać 2 razy dziennie, zarówno rano, jak i wieczorem, na obszar skóry, który dotknięty został łysieniem. Piankę trzeba wmasować w skórę głowy, a następnie dokładnie umyć ręce. Trzymanie się zaleceń związanych ze stosowaniem produktu powinno przynieść oczekiwane rezultaty. Nie pomoże natomiast zwiększenie częstotliwości, czy ilości nakładanej pianki.

Istnieją pewne przeciwwskazania do używania produktu Foligain, o których należy tu również wspomnieć. Pianki tej nie mogą stosować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Niezwykle ważnym aspektem, o którym zapomniałam zresztą wspomnieć na samym początku, jest wiek w którym dozwolono używania tej pianki. Trzeba mieć bowiem ukończone osiemnaście lat. Preparatu nie wolno używać w przypadku stanów zapalnych skóry głowy lub gdy jest ona podrażniona i zaczerwieniona.

Pianka Foligain – Minoxidil Foam for Women to produkt specjalistyczny. Nie mogą go zatem stosować kobiety, których wypadanie włosów wiąże się na przykład z okresem poporodowym. Jest to w zasadzie produkt polecany przede wszystkim kobietom cierpiącym na dziedziczny ubytek włosów. Ma to swoje plusy i minusy. Nie jest to może preparat uniwersalny, ale za to jedyny w swoim rodzaju. Istnieje niewiele tego rodzaju produktów na rynku. Jeżeli masz poważne problemy z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów, pianka ta z pewnością okaże się dobrym rozwiązaniem.

Dodam jeszcze tylko, że opakowanie zawierające 177 ml pianki starcza mniej więcej na trzymiesięczną kurację. Jest to preparat wydajny. Jego cena zdaje się być całkiem adekwatna, zarówno w stosunku do skuteczności działania, jak i częstotliwości ponoszonego wydatku.

 

Reply