Fitoval – kolejny zestaw combo do odzysku włosów

Fitoval – kolejny zestaw combo do odzysku włosów
Rate this post

Od razu na początku zaznaczam, że nie jest są to produkty, które pomogą Wam w walce z najczęstszym typem łysienia – androgenicznym. Fitoval, bo o nim mowa, sprawdzi się bardziej w sytuacji, kiedy przyczyny nadmiernego wypadania włosów ograniczają się do problemów z dietą, stresem, bądź wynikają z kuracji lekami niszczących włosy. W związku z tym na pewno więcej pożytku będą miały z niego kobiety.

fitoval

Produkty Fitoval

Na linię Fitoval składa się szampon, emulsja dermatologiczna i kapsułki. Można oczywiście stosować każdy z tych preparatów oddzielnie, ale dopiero ich połączone siły zapewnią pożądane efekty.

 Szampon Fitoval

Jego skład bazuje na peptydach pszennych. Są to związki organiczne, których ważnym składnikiem są aminokwasy będące ważnym budulcem zdrowych i gęstych włosów. Szampon wzbogacono też o glikogen, który po przetworzeniu we wnętrzu cebulek dostarcza cebulkom energii która ma przyśpieszać wzrost włosów.

Ważnym elementem wspomagającym walkę z łysieniem jest zadbanie o odpowiednie krążenie krwi – w szamponie Fitoval odpowiada za to ekstrakt z rozmarynu, który dodatkowo nieźle wpływa na łojotok i ma lekkie działanie przeciwłupieżowe.

Szampon należy oczywiście stosować regularnie, po dokładnym rozprowadzeniu go na włosach potrzymać około trzech minut, a następnie dokładnie spłukać.

 Emulsja dermatologiczna Fitoval

Tu posłużono się trzema aktywnymi substancjami, które znajdują się w ziołach. Są to po kolei: eskulina, kwas ksenowy i laurynowy. Ich działanie jest podobne do związków zawartych w szamponie, a głównym zadaniem jest wzmocnienie krążenia krwi w skórze głowy, co zapewnia odpowiednie odżywienie i natlenienie korzeni włosów i, co za tym idzie, poprawę ich porostu.

Kapsułki Fitoval

W przypadku Fitovalu jeśli idzie o skład produktu nie ma żadnego zaskoczenia. Znajdziecie w nim wszystkie składniki potrzebne do utrzymania włosów w dobrej kondycji. Jest więc aminokwas o nazwie cysteina, którego zadaniem jest wzmocnienie i regeneracja włosów, dodano też drożdże, które są źródłem witamin B odgrywających niebagatelną rolę w walce z wypadaniem włosów.

Podsumowując kapsułki Fitoval odpowiadają za regenerację, odżywianie i wzmacnianie. Inna sprawa, że tak naprawdę najlepiej stosować je w połączeniu z szamponem i emulsją. W końcu ochrona włosów powinna być kompleksowa.

Jak wspomniałem na początku na stosowaniu tego preparatu najwięcej skorzystają kobiety. W przypadku mężczyzn łysienie rzadko przebiega w łagodny sposób. Inna sprawa, że preparatów Fitoval można używać profilaktycznie i na tym polu sprawdzają się najlepiej :-).

A już tak całkiem na koniec dodam, że w ofercie znajdziecie również preparat do walki z łupieżem, a także produkt na zniszczone włosy. Składy obydwu są dość podobne do Fitovalu na wypadanie włosów. Stworzono je w oparciu o naturalne składniki, w których znajdują się związki mogące pomóc w ratowaniu fryzury.

Czy warto zainwestować w Fitoval, to już oceńcie sami. Od siebie powiem tyle: każdemu preparatowi, który nie zawiera chemicznych składników wart jest choć odrobiny zainteresowania.

Reply