Ducray neoptide – spray przeciw wypadaniu włosów

Ducray neoptide – spray przeciw wypadaniu włosów
3 (60%) 18 votes

Ducray neoptide do kolejna propozycja znanego Laboratorium Ducray zajmującego się produkowaniem różnego rodzaju środków i preparatów do pielęgnacji włosów problemowych. Przyznam szczerze, że przed zastosowaniem sprayu (bo w takiej właśnie formie występuje ten preparat), miałam pewne wątpliwości. Większość, stosowanych wcześniej przeze mnie sprayów niestety nie spełniała swej roli. Wręcz przeciwnie – miałam ogromny problem z pielęgnacją włosów i ich modelowaniem. Włosy szybko się przetłuszczały, traciły na objętości i sprawiały mnóstwo problemu z ułożeniem. W przypadku Ducray neoptide było jednak inaczej, stąd z czystym sumieniem mogę polecić ten produkt.

Przyjrzyjmy się zatem działaniu sprayu. To, co zwraca szczególną uwagę, to przede wszystkim innowacyjna formuła Ducray neoptide. Jak podkreśla sam producent, jest to jedyna kuracja na rynku, która działa bezpośrednio w mieszku włosowym. Działanie sprayu polega na stymulowaniu fazy wzrostu włosa, tak zwanej fazy anagenu, poprzez oddziaływanie na neuromediator, a więc tak zwaną substancję P. W sprayu tym zastosowano kombinację czterech aminokwasów, których zadaniem jest pobudzanie cebulki włosa do produkcji komórek oraz wydłużenia jego fazy wzrostowej. W rezultacie zatrzymany zostaje proces nadmiernego wypadania włosów. Oprócz tego, że po zastosowaniu tej kuracji włosy stają się przede wszystkim mocniejsze i gęstsze, zyskują ponadto na objętości.

ducrayneoptidespray

To, co skłoniło mnie do zastosowania sprayu Ducray neoptide (mimo wcześniejszych wątpliwości) to przede wszystkim fakt, że poleciła mi go koleżanka, której to z kolei stosowanie preparatu zalecił lekarz dermatolog. Uznałam więc, że skoro produkt ten poleca specjalista, warto go wypróbować. Za kupnem sprayu przemówiły także wyniki badań klinicznych, które sprawdziłam wcześniej. Zgodnie z nimi aż 70% osób stosujących spray Ducray neoptide przez okres trzech miesiący potwierdziło stymulację wzrostu włosów. 68% osób stwierdziło, że zwiększona została również objętość ich włosów. U prawie 100% osób badanych zauważono bardzo dobrą tolerancję sprayu, również w ramach codziennej pielęgnacji i modelowania włosów – na czym mnie akurat zależało w znacznym stopniu.

Kuracja powinna trwać minimum trzy miesiące. W jednym opakowaniu znajdują się trzy buteleczki, z których to jedna starcza na jeden miesiąc. Pierwsze, satysfakcjonujące efekty zauważyłam mniej więcej po upływie 1,5 miesiąca stosowania sprayu. Największym zaskoczeniem była mniejsza ilość włosów na szczotce podczas ich rozczesywania, a także w odpływie, tuż po kąpieli. Włosy faktycznie zyskały nieco na objętości. Nie było też problemu z ich pielęgnacją, o czym wspominałam już wielokrotnie. W sumie preparat ten stosowałam przez trzy miesiące, zgodnie z minimalnym zaleceniem. Na dłuższe stosowanie preparatu nie pozwoliła mi jego cena, ale o tym za chwilę. Mogę wspomnieć tylko, że koleżanka stosowała Ducray neoptide przez okres sześciu miesięcy i w jej przypadku zmiany były znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Jak należy stosować Ducray neoptide?

Codziennie wieczorem należy nakładać około 1 ml, a więc mniej więcej 12 rozpyleń sprayu na suchą skórę głowy. Następnie trzeba wykonać masaż skóry głowy do tego stopnia, aż stwierdzimy, że preparat wchłonął się całkowicie. Preparatu nie spłukujemy. Należy odczekać minimum 2 godziny i dopiero potem można umyć głowę. Trzeba przyznać, że stosowanie preparatu Ducray neoptide nie należy do najłatwiejszych. Jest to kuracja dość uciążliwa, ponieważ wymaga codziennego i czasochłonnego stosowania.

A cena? Niestety produkt ten nie należy do najtańszych. Ja kupiłam go za około 150 zł. Obserwując aktualne ceny i promocje, Ducray neoptide można już kupić za około 130 zł – cena choć nieco niższa, nadal pozostawia wiele do życzenia. Z tego, co można jednak wyczytać na różnego rodzaju forach internetowych, produkt ten cieszy się dużym uznaniem. Wiele kobiet bardzo go sobie chwali. Jedyną wadą, która jest notorycznie podkreślana, to zbyt wysoka cena.

 

Reply