Ducray elution – aktywna ochrona dla włosów

Ducray elution – aktywna ochrona dla włosów
Rate this post

Problem włosów przetłuszczających się lub włosów z łupieżem dotyczy bardzo wielu osób. Niezależnie od tego, jakie są tego przyczyny, włosy przetłuszczone, wrażliwe, wymagające szczególnego traktowania, stanowią ogromne utrapienie dla wielu z nas. Włosy przetłuszczone stanowią ogromny problem kosmetyczny. Trudno o ich właściwą pielęgnację i stylizację. Przyczyną przetłuszczających się włosów jest nadmierna produkcja sebum, której ilość może niekiedy doprowadzić nawet do utraty włosów, czy pojawienia się łupieżu. Nadmierna produkcja sebum może wynikać z wielu powodów. Niekiedy odpowiedzialne są za nią uwarunkowanie genetyczne, w innym przypadku decyduje o tym sposób odżywiania się, niewłaściwa pielęgnacja włosów, czy przyjmowanie pewnych leków. Co ciekawe – ilość produkowanego sebum może się także zmieniać w wyniku pory roku, zwiększonej dawki stresu, czy poziomu hormonów.

W ciężkich przypadkach włosów problemowych konieczna jest oczywiście wizyta u dermatologa. Bardzo często zaleca on stosowanie specjalnych leków, które zawierają kwas all-trans retinowy, którego zadaniem jest regulacja sebum. Konieczne jest stosowanie różnego rodzaju produktów do pielęgnacji włosów, które oprócz regulacji sebum, działają także kojąco i łagodząco na skórę głowy. Zalicza się do nich między innymi: skrzyp, pokrzywę zwyczajną, rumianek, czy rozmaryn. Po zastosowaniu odpowiedniej terapii na włosy przetłuszczające się lub włosy z łupieżem, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja włosów z użyciem specjalnych środków leczniczych. Takim środkiem jest właśnie szampon Ducray elution, stworzony specjalnie z myślą o ochronie włosów problemowych.

Ducray elution – szampon do pielęgnacji włosów problemowych

Stosowanie produktów leczniczych i dermatologicznych jest niezwykle ważne w przypadku włosów problemowych. Środki te pomagają w usuwaniu nadmiernej ilości sebum, zarówno z włosów, jak i ze skóry głowy. Produkty dermatologiczne nadają się idealnie do stosowania przeciwko włosom przetłuszczającym się, ponieważ pochłaniają oraz związują znaczne ilości substancji tłuszczowych. Ducray elution to szampon, który został stworzony z myślą o aktywnej ochronie włosów.

Ducray_Elution_S_4f99311026410_150x150

Przyjrzyjmy się jego działaniu. W składzie szamponu znajdują się dermoproteiny, a więc substancje czynne pochodzenia naturalnego. Wykazują one zbawienne działanie w ramach ochrony włosów. Ducray elution zawiera też prowitaminy B5, które posiadają właściwości nawilżające. Dermoproteiny osadzają się na skórze głowy, tworząc tym samym swego rodzaju powłokę ochronną, która zmniejsza ryzyko wystąpienia pewnych podrażnień oraz odczynowego łojotoku. Szampon Ducray elution jest tym bardziej zalecany po zakończeniu leczenia włosów, ponieważ jego działanie zapobiega występowaniu nawrotów wszelkich stanów chorobowych skóry głowy. Chodzi tu przede wszystkim o nadmierne wydzielanie sebum oraz łupież. Nie ukrywajmy – bardzo często zdarza się tak, że po zakończeniu choroby problem nawraca, a my znów musimy się z nim zmagać. Wynika to przede wszystkim z nieumiejętnego doboru szamponów, które w rezultacie bardziej szkodzą, niż pomagają.

Ducray Elution – kuracja lecznicza

Szampon Ducray Elution stworzony został z myślą o kontynuacji wcześniej przeprowadzonej kuracji leczniczej włosów przetłuszczających się oraz z łupieżem. Jak dla mnie – jest to numer jeden na rynku, gdyż niewiele można znaleźć tego rodzaju produków, zalecanych w ramach kontynuacji kuracji włosów problemowych. Dodatkową zaletą tego szamponu jest fakt, że wzmacnia również efekty tej kuracji. Szampon nadaje się do skóry wrażliwej, stanowi bardzo dobrą pielęgnację, nie wywołując raczej żadnych efektów ubocznych. Producent zapewnia również, że zapewnia on włosom puszystość i gładkość, ułatwiając także ich rozczesywanie.

Ducray Elution – codzienna pielęgnacja

Szampon ten można zastosować jako środek do codziennej pielęgnacji. Największe efekty  działania szamponu widoczne są, kiedy stosowany jest pomiędzy używaniem produktów leczniczych. Laboratoria Dermatologiczne Ducray mogą pochwalić się ciekawym zestawem produktów wykorzystywanych w ramach pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Szampon Ducray elution to – moim zdaniem – kolejne potwierdzenie i dowód na efektywną pracę specjalistów. Marka Ducray od wielu lat cieszy się dużym powodzeniem na rynku, a skuteczność oferowanych przez nią produktów jest potwierdzona przez liczne badania kliniczne.

Jeżeli zależy nam na właściwej pielęgnacji włosów, w przypadku których zastosowaliśmy wcześniej kurację przeciwłojotokową lub przeciwłupieżową, szampon Ducray elution z całą pewnością okaże się dobrym rozwiązaniem. Jest to produkt dermokosmetyczny, zalecany także przez wielu lekarzy. Opakowanie 300 ml szamponu kosztuje około 30 zł (uwzględniając najbardziej korzystne oferty) – nie jest to zatem cena zbytnio wygórowana, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że szampon ten jest produktem leczniczym. Moim zdaniem warto postawić na markę. Ducray nigdy mnie jeszcze nie zawiodła. Fakt, że szampon jest polecany przez dermatologów, stanowi jego dodatkową zaletę.

 

 

 

Reply