Drożdże na porost włosów (na łysienie niekoniecznie)

Drożdże na porost włosów (na łysienie niekoniecznie)
Rate this post

Przypuszczam, że wiesz już o tym, że drożdże mają zbawienny wpływ na ludzki organizm. To prawda, ale pod warunkiem, że spożyjesz je w odpowiedniej postaci. Drożdże są doskonałą, naturalną odżywką: poprawiają porost włosów, wzmacniają paznokcie i poprawiają kondycję skóry.
Jak to robią? To proste, mają w sobie taki ładunek substancji odżywczych, że niedożywiony albo raczej przekarmiony fast-foodami organizm nie jest w stanie im się oprzeć. Nie wierzysz? Sprawdź na sobie – drożdże są bardzo tanie i w zasadzie nie szkodzą.

drożdże piwne

Jakie drożdże?

Najczęściej wybierane są drożdże piekarnicze, co ma swoje uzasadnienie, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zjadanie drożdży piwnych (nie bez powodu mycie włosów w piwie uważane jest za bardzo dobrą, odżywczą kurację). Polecam te drugie, ale jeśli już decydujesz się na drożdże piekarnicze musisz je odpowiednio spreparować – tj. sparzyć gorącą wodą bądź mlekiem.
Najczęstszym błędem w drożdżowych kuracjach jest właśnie to, że zjadamy drożdże “żywe”, które nie leczą a są wręcz szkodliwe.

Dlaczego jedne drożdże są dobre a inne raczej złe?

Jeśli zjesz drożdże, które jeszcze żyją, drożdże zaczną w Tobie rosnąć (serio), a ponieważ i one potrzebują do wzrostu różnych składników odżywczych pobiorą je sobie z jelit. Twój organizm tylko na tym straci. Drożdże pustoszą przewód pokarmowy głównie z witamin z grupy B i nie dość, że nie wzmacniają, to jeszcze szkodzą. Przed spożyciem koniecznie należy je zabić.

Dlaczego drożdże piwne są lepsze?

Na porost włosów i nie tylko, drożdże piwne są zdecydowanie lepsze, bo są bogatsze w witaminy, minerały i białko. Nie musz zjadać drożdży pochodzących wprost z browarów – bo w aptekach dostaniesz gotowe drożdżowe pastylki. Produkt ten jest w zasadzie produktem ubocznym produkcji piwa, a dzięki dodatkowej obróbce farmaceutycznej jest czystszy, traci gorycz, a poza tym zawiera mniej kwasów nukleinowych (te kwasy spożywane w nadmiarze są jedną z przyczyn skazy moczanowej).

Jak drożdże wpływają na porost włosów?

Zacznijmy od tego, że drożdże są bardzo bogatym źródłem doskonale przyswajalnego białka. Białko jest podstawowym budulcem ludzkiego organizmu, a pewien jego rodzaj (keratyna) jest też budulcem włosów.

Dla włosów i ich wzrostu niezmiernie ważne są też witaminy z grupy B, w tym kwas pantotenowy nazywany witaminą B5- cała gama tych witamin odpowiada za kondycję i porost włosów, a dodatkowo doskonale wpływa na ludzką skórę. Witamina H (biotyna) zawarta w drożdżach hamuje procesy siwienia, doskonale zapobiega wypadaniu włosów (na ich porost wpływa niejako pośrednio), a poza tym dodaje włosom sprężystości.
Czy muszę dodawać, że wszystkie te witaminy znajdziesz właśnie w drożdżach?

Kolejną grupą składników stymulujących porost włosów są minerały. Drożdże zawierają ich sporo, są to: cynk, fosfor, magnez, żelazo i kilka innych. Spośród nich dla włosów najistotniejszy jest cynk, który reguluje procesy życiowe w obrębie mieszków włosowych, a co za tym idzie stymuluje również porost włosów. Niedobór cynku jest bardzo szkodliwy również dla skóry głowy i jest jedną z najczęstszych przyczyn łupieżu.

Drożdże są zbawienne nie tylko dla włosów. Wykorzystuje się je w walce z trądzikiem, a nawet w dietach odchudzających, bo są bardzo bogatym źródłem chromu. Oprócz porostu włosów drożdże stymulują procesy biologiczne, uspokajają (poleca się je osobom nadpobudliwym i narażonym na stres). Doskonale wpływają na układ krążenia i wzmacniają ludzki system odpornościowy.
Jednym słowem drożdże są chyba dobre na wszystko.

Ale czy aby na pewno?

Z tym porostem włosów – niekoniecznie muszą dać radę, a to dlatego, że pewnych procesów (sterowanych hormonami) nie powstrzymają. Są świetną odżywką dla słabej czupryny, ale jeżeli Twoje łysienie jest dziedziczne i nie jest jedynie skutkiem niedożywienia oprócz drożdży postaraj się sięgnąć po coś uzupełniającego, a raczej porządny profesjonalny preparat przeciw wypadaniu włosów uczyń bazą kuracji, a drożdże potraktuj jako uzupełnienie.

Więcej informacji o silnie działających, skutecznych preparatach przeciwko łysieniu i na porost włosów zawarłem w tych postach – przejrzyj je choćby pobieżnie, znajdziesz je w kategorii PREPARATY NA ŁYSIENIE.

Reply