Doppelherz aktiv + biotyna i skrzyp na włosy i paznokcie – opinie, skład, działanie

Doppelherz aktiv + biotyna i skrzyp na włosy i paznokcie – opinie, skład, działanie
4.6 (92%) 5 votes

Doppelherz aktiv to cała linia suplementów dedykowanych między innymi wzmocnieniu włosów. Suplementy Doppelherz należą moim zdaniem do najlepszych na rynku. W artykule wyjaśnię, czemu zawdzięczają tę wysoką ocenę.

Przede wszystkim Doppelherz to marka znana w praktycznie całej Europie. Bardzo dba o jakość, a tym, co podoba mi się chyba najbardziej, jest fakt, że producent nie wciska ludziom kitu w reklamach, zresztą tych reklam wcale nie ma wiele.

Produkty mają dość ujednolicone, bardzo rozpoznawalne opakowania, które są na tyle dobrze zaprojektowane i opisane, że już na ich podstawie można stosunkowo łatwo zweryfikować ewentualną przydatność suplementu.

Jakość Doppelherz aktiv na włosy

Producent podchodzi bardzo solidnie do komponowania składu suplementów. Na poniższym obrazku prezentuję screen ze strony doppelherz.pl – to lista składników, które zawiera Doppelherz aktiv na włosy + biotyna.

doppelherz aktiv na wlosy plus biotyna skladniki

Jak widzisz, jest ich sporo i są naprawdę dobrze dobrane. Żaden ważny składnik nie został potraktowany po macoszemu, chociaż (tu powtórzę za Jakubem) aż szkoda, że w żadnym z tych suplementów nie znalazła się tauryna – aminokwas zbawienny dla włosów zawarty m.in. w dobrze dopracowanym ⇒Profolanie, który niestety jest tylko dla mężczyzn.

Produkty Doppelherz na włosy

Firma produkuje naprawdę sporo suplementów o różnych składnikach i różnym przeznaczeniu. Dla osób, które mają problemy z włosami, skórą i / lub paznokciami, przeznaczono co najmniej cztery dedykowane produkty. Są nimi:

Doppelherz aktiv na włosy + Biotyna

Główną rolę w tym produkcie odgrywa biotyna, której jest naprawdę sporo. Poza tym bazę stanowią najważniejsze aminokwasy siarkowe (metionina, cysteina), które poprawiają porost i strukturę włosów oraz minerały i witaminy, kondycjonujące włosy i chroniące ich kolor. Poszczególne składniki zawarto w takich ilościach, by zaspokajały dzienne zapotrzebowanie na mikroskładniki, biotyny jest odpowiednio więcej, dzięki czemu suplement zyskuje potężną siłę uderzeniową.

Doppelherz aktiv na włosy i paznokcie + Skrzyp

Tu też jest biotyna, są podstawowe witaminy i minerały i aminokwasy siarkowe ważne nie tylko dla włosów, ale i skóry czy paznokci. Główną rolę odgrywa skrzyp, który jest z kolei źródłem krzemu o właściwościach wzmacniających strukturę włosów i paznokci. Ciekawymi dodatkami są zarodki pszenicy i ekstrakt z prosa, które zawierają fitoestrogeny i fitosterole – dobrze wpływające na całe ciało. Suplement idealny dla kobiet. Ze względu na fitoestrogeny mężczyźni raczej nie powinni go stosować, zresztą jak znam życie, większość mężczyzn nawet nie wpadłaby na taki pomysł.

Doppelherz aktiv na włosy i paznokcie

Tym razem bez skrzypu. Powiedziałabym, że to taki produkt bazowy. Zawiera chyba najmniej składników. Główną rolę odgrywają w nim witaminy (biotyna) i minerały (cynk), które wzbogacono o silnie odżywiające proteiny z prosa i olejek z zarodków pszenicy.

Doppelherz aktiv na włosy i skórę Regeneracja

To jedna z najciekawszych propozycji, i to na dodatek zawierająca bardzo nietypowe składniki. Tym, czego nie znajdziesz w innych tabletkach na włosy, jest CLA, L-karnityna, bromelaina (!) i hydrolizowany kolagen. Do tego dodano witaminę E, biotynę i miedź.

Te nietypowe składniki mają za zadanie poprawiać gospodarkę proteinami (białkami) oraz przemiany węglowodanowo – tłuszczowe, co ma prowadzić z kolei do lepszej regeneracji poszczególnych komórek i całych tkanek. Bromelaina (enzym) ma zwiększać przyswajalność białek, podczas gdy CLA z l-karnityną mają za zadanie regulowanie procesów metabolicznych i energetycznych w komórkach. Pomysł jest niezły, ale czy działa tego nie wiem, bo akurat tego suplementu nie stosowałam.

Doppelherz aktiv na włosy – opinie

Używałam jednego z tych suplementów – Doppelherz z biotyną i muszę powiedzieć, że jest łatwo strawny tzn. nie zaburza np. pracy żołądka i chyba rzeczywiście poprawia kondycję włosów. Co do działania pozostałych trudno mi się wypowiadać, ale sądząc po opiniach np. na Ceneo ( możesz je sprawdzić tutaj) są równie dobre i chętnie stosowane.

One Response

  1. Justyna

Reply