Dercos Aminexil SP94 – bezpieczny zamiennik dla minoxidilu

Dercos Aminexil SP94 – bezpieczny zamiennik dla minoxidilu
Rate this post

Jak już pewnie zdążyłeś się zorientować przede wszystkim polecam Ci minoxidil, ale jeśli się go boisz, albo w trakcie używania okazało się, że minoxidil za bardzo podrażnia Twoją skórę głowy wcale nie musisz rezygnować z walki o włosy.

Zaopatrz się w:

  • dobry szampon przeciw wypadaniu włosów (prawdopodobnie jedyny skuteczny szampon już opisałem, sprawdź proszę tutaj)
  • inny niż minoxidil silny stymulant wzrostu włosów, czyli np. aminexil, który zaraz opiszę,
  • grzebień laserowy – ekskluzywny, ale zadziwiająco skuteczny produkt, który oferuje bodaj najwięcej możliwości (o grzebieniach jeszcze napiszę, ale w międzyczasie spokojnie możesz sprawdzić ten produkt).

To trzy alternatywy dla „opornych” na minoxidil. Pierwszą już poznałeś, z trzecią niedługo się zapoznasz. Pozwól, że dziś skupimy się na drugiej, czyli aminexilu.

Aminexil – co to takiego i jak to działa?

Aminexil jest substancją opracowaną przez laboratoria Vichy i przez nie opatentowaną. Niemniej jednak znajdziesz go również w kosmetykach innych firm.

Związek chemiczny nazywany aminexilem ma za zadanie chronić włosy przed wypadaniem wskutek zjawiska zwanego perifollicular fribrosis. To nic innego jak zwłóknienie kolagenu otaczającego mieszek włosa.
Wskutek tegoż zwłóknienia mieszki włosowe tracą dostęp do substancji odżywczych, nie są w stanie produkować włosów i z czasem obumierają.
W dużym uproszczeniu aminexil działa tak jak minoxidil – udrażnia kanały pokarmowe mieszków włosowych, ale… minoxidil działa sprawniej i silniej, co więcej działa samodzielnie.
Aby wydobyć pełną skuteczność z aminexilu dodaje się do niego różne substancje, najczęściej są nimi arginina i sp95 czyli mieszanina glukozy i witaminy F. Całość ma za zadanie poprawić potencjał wzrostu włosów i nie dopuścić do ich wypadania.

Czy to działa?

Tak. Działa i na kobiety i (uwaga!) na mężczyzn, ale z DHT radzi sobie tak sobie. Hamuje łysienie, ale nie u każdego i raczejspectral.rs nie ma co liczyć na odbudowanie czupryny.
Jest i na to patent: połączenie aminexilu z procyjanidynami i peptydami miedzi – taka receptura gwarantuje MAKSYMALNĄ skuteczność, czyli nawet pobudzenie wzrostu włosów. Znam jeden jedyny preparat na łysienie, który zawiera wszystkie te składniki i parę innych jeszcze ciekawych dodatków. To ZADZIWIAJĄCO skuteczny Sprectral.RS. Stosunkowo tani, bo kosztuje niecałe 150 zł za miesiąc. Sprawdź sobie tutaj.

Ampułki Dercos Aminexil SP 94

dercos aminexilNo, ale czołowym aminexilowym produktem są kapsułki Dercos Aminexil SP 94. Przygotowano je w wersji dla mężczyzn i kobiet. Zawierają aminexil, sp94 i argininę. Patrząc po opiniach w sieci działają nawet nieźle, ale są diabelnie drogie. Za 12 sztuk wystarczających na pół miesiąca (przy łysieniu męskim) lub na miesiąc (kobiety) trzeba zapłacić prawie 200,00 zł. Sprawdź na tej stronie.

Osoby, które tracą włosy z osłabienia, sezonowo, etc. mogą spokojnie stosować tylko i wyłącznie szampony czy odżywki z aminexilem. Kuracja będzie równie skuteczna, a tańsza od ampułek.

Reasumując: w aminexil warto zainwestować, ale nie całkiem w ciemno. Wybierz taki preparat, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

One Response

  1. Ola

Reply