Czy Vitapil na włosy to dobry suplement?

Czy Vitapil na włosy to dobry suplement?
4.2 (83.33%) 6 votes

Tabletki na włosy Vitapil to bardzo obiecujący suplement. Ma bardzo ciekawy, złożony skład i może się wydawać, że dzięki niemu rzeczywiście suplement będzie w stanie dobrze zadbać o nasze włosy. O włosy tj. ich wygląd może i dba, ale obawiam się, że w większości przypadków nie uchroni nas przed ich wypadaniem. Poza tym czytając opinie o Vitapilu, a potem studiując wnikliwie jego skład, stwierdziłam, że być może nieco go przekombinowano.

Potencjał Vitapilu jest naprawdę niezły, co niestety nie ma przełożenia na realne działanie :-(.

Zacznijmy od składników

Nie będę omawiać działania poszczególnych składników, bo to mija się z celem, poza tym skład jest podany w aptekach, a i większość blogerek powtarza dokładnie skład w swoich recenzjach.

Skupię się na tych składowych, które są moim zdaniem najważniejsze i sprawiają, że rzeczywiście warto zainteresować się tym suplementem i takich, które są według mnie całkowicie zbędne.

Żelazo

To absolutna baza. Jeśli w twojej diecie brakuje tego składnika, a jeśli masz słabe i wypadające włosy to pewnie właśnie tak jest, koniecznie zwiększ spożycie produktów bogatych w żelazo lub sięgnij po suplementy z żelazem. Ten pierwiastek odpowiada za podziały komórek i ich wzrost, jest też kluczowy dla ich odżywienia i dotlenienia (żelazo tworzy m.in. składniki krwi). Suplementacja nim może więc wzmocnić włosy, i to znacznie, szczególnie u kobiet, bo z męskim łysieniem już tak łatwo i lekko nie jest.

Miedź

Coraz częściej pojawia się w składnikach suplementów na włosy. Jest też w Vitapilu – to bardzo dobrze, bo z kolei ten pierwiastek odpowiada za zdolności regeneracyjne komórek i chroni je przed przedwczesnym starzeniem, a w przypadku włosów działanie to objawia się m.in. efektem ochrony naturalnego koloru. Miedź zapobiega m.in. przedwczesnemu siwieniu włosów, ale też i ich osłabieniu jako takiemu.

Drożdże

Wydawać by się mogło, że to składnik banalny, ale dodanie go do suplementu na włosy jest jak najbardziej pożądanym rozwiązaniem. Tu moim zdaniem producent popełnił pierwszy błąd – drożdży w Vitapilu jest zbyt mało!

Krzemionka z bambusa

Składnik obowiązkowy, ale po co od razu brać do tego bambus? Nie bardzo rozumiem, przecież krzem w dużych ilościach obecny jest i w skrzypie i w pokrzywie, które są często wykorzystywane przez producentów suplementów i często spotyka się je w preparatach na włosy. Czyżby producent Vitapilu chciał jakoś szczególnie zabłysnąć? Jeśli tak, to chyba mu się to nie udało.

Zbędne dodatki w składzie Vitapilu

Dodatki sojowe

To proteiny, cholina i inozytol. Dlaczego dodano je do suplementu? Nie jestem w stanie zrozumieć, tym bardziej że przecież soi akurat (tzn. różnych sojowych dodatków) w diecie przeciętnego człowieka raczej nie brakuje, bo soją – jak twierdzi Jakub, co zresztą potwierdzają i moje spostrzeżenia – faszeruje się dziś dosłownie wszystko.

Proteiny sojowe zawarte w Vitapilu mają dostarczać włosom aminokwasów siarkowych, które tworzą strukturę włosa, niestety soja nie jest najlepszym źródłem tych aminokwasów, już lepiej byłoby wyekstrahować te aminokwasy i dodać je samodzielnie, a nie faszerować Vitapil soją. Moim zdaniem może ona nawet bardziej szkodzić niż pomagać i może osłabiać potencjał Vitapilu. I to dlatego prawdopodobnie osoby używające tego produktu mogą czuć się zawiedzione.

Wypełniacze, przeciwzbrylacze, konserwanty

Tych akurat producent nie żałował. Też nie rozumiem dlaczego. Po co aż tyle substancji przeciwzbrylających w jednym suplemencie? Idę o zakład, że osłabiają one jego działanie i stanowią niepotrzebny, obciążający dodatek. Jak przekonują przykłady nowoczesnych produktów (> Skóra, Włosy, Paznokcie dla Kobiet czy > Profolan dla Mężczyzn) można się obyć bez tych dodatków.

Podsumowanie

Na pierwszy rzut oka Vitapil wydaje się „wypasionym” suplementem. Po głębszej analizie dużo traci – znając składniki, raczej nie zdecydowałabym się na jego używanie, a opinie osób, które jednak go stosowały, potwierdzają moje domysły – Vitapil ma niestety znikome lub wręcz żadne działanie.

Jeśli szukasz naprawdę dobrych tabletek na włosy przejdź do artykułów:

2 komentarze

  1. mike
  2. justyna

Reply