OneScalp od Nanogen nie tylko na łysienie

OneScalp od Nanogen nie tylko na łysienie
Rate this post

Wbrew pozorom problemy łysiejących nie ograniczają się tylko do samego wypadania włosów. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że łysienie może łączyć się z innymi schorzeniami takimi jak na przykład łupież i łojotok. Do tego może też pojawić się sytuacja odwrotna: wypadające włosy mogą być wynikiem innych skórnych schorzeń.

Konieczne jest więc borykanie się z więcej niż jednym problemem. Zadanie to ułatwiają (mają ułatwić) preparaty takie jak OneScalp, ale przypomnę że i ⇒ Revita działa równie (jeśli nie bardziej) kompleksowo.

Swojego czasu modne były szampony 2w1, nie wiem czy pamiętacie jeszcze Wash & Go, szampon i odżywkę w jednym. Często pojawiał się po nim łupież, a niektórym osobom włosy bardzo silnie wypadały i to do tego stopnia, że ukuto powiedzenie „ja je wash, a one go”.

Tytułowy OneScalp to produkt… cztery w jednym. Po kolei jednak.

schematdzialaniaonescalp

 

OneScalp – zadania

Przede wszystkim preparat ten działa na skórę głowy regulując zachodzące w niej procesy i utrzymujący lub przywracając jej pełną równowagę biologiczną. Utrzymuje również prawidłowe wydzielanie łoju. Kolejnym zadaniem preparatu OneScalp jest zwalczanie łupieżu (bądź też zapobieganie jego pojawieniu się). Preparat działa antygrzybiczne, likwiduje już istniejącą grzybicę i zapobiega nawrotom tej choroby. Jednym słowem produkt ma w zamyśle bardzo kompleksowe działanie.

 Czy to pomaga na włosy?

Przyjrzyjmy się bliżej temu jak konkretne problemy mogą wpłynąć na włosy.

Zacznijmy od prostego stwierdzenia, że zdrowo wyglądająca fryzura to przede wszystkim zdrowa skóra i naskórek. Ten drugi zbudowany jest z pięciu warstw i jeśli w chociaż jednej występuje problem może to niekorzystnie wpłynąć na czuprynę.

 

Problem z łojem

Ta oleista substancja, która jest normalnie wydzielana przez gruczoły łojowe znajdujące się w pobliżu mieszków włosowych ma za zadanie chronić włosy. Prawidłowe wydzielanie sebum powoduje, że włosy nie wysychają i są odpowiednio nawilżone. Problem zaczyna się w momencie gdy gruczoły produkują więcej łoju niż jest to potrzebne dla zabezpieczenia włosów przed wysychaniem i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Oblepia on wtedy trzon włosów, a to utrudnia ich wzrost i powoduje w konsekwencji ich nadmierne wypadanie.

 Łupież

Normalne jest, że naskórek co jakiś czas się złuszcza. Jest to naturalny proces, który rzadko da się zaobserwować. Naskórek wymienia się stale w sposób niezauważalny. W przypadku jednak kiedy ten proces jest przyśpieszony mamy do czynienia z łupieżem. Jeśli masz do czynienia z wypadaniem włosów, nadmiarem wydzielaniem łoju i łupieżem może to oznaczać, że chorujesz na łojotokowe zapalenie skóry, a to niestety jest duży problem.

Całą tę sytuację można porównać do efektu kostek domina, które się kolejno przewracają, albo błędnego koła przyczynowo skutkowego.

Łojotokowe zapalenie skóry sprawia, że skóra jest bardziej podatna na inwazję specyficznego typu grzybów : drożdżaki. A te z kolei prowadzą do wystąpienia grzybicy skóry głowy. .

Jak widać nie jest to perspektywa zbyt wesoła, no ale od czego mamy OneScalp?

 Przeciw grzybom + kompleksowa ochrona

Jak twierdzi producent jest on w stanie powstrzymać wszystkie te symptomy. Ma bardzo dobre działanie antygrzybiczne. Producent podkreśla, że przeprowadzone badania pokazały, że szampon redukuje ilość drożdżaków, zmniejsza przy okazji wydzielanie łoju tak, aby jego ilość powróciła do normalnego stanu.

Do tego w trakcie stosowania tego preparatu następuje regeneracja warstwy rogowej skóry głowy, a to oznacza ni mniej ni więcej zwiększenie ochrony naszych mieszków włosowych przed czynnikami zewnętrznymi.

To w prostej linii prowadzi do zmniejszenia wypadania włosów.

 

Czy to działa? Na łupież nawet nieźle, na włosy – średnio, moim zdaniem Revita (pisałem o niej m.in. w tym poście) radzi sobie z wypadaniem (+łupieżem + łojotokiem + ochroną) dużo lepiej.

Reply